از خشم و هیاهو تا اشک ها و لبخندها

به گزارش مجله مدیریت ناب، نمایش خنکای ختم خاطره در حالی اجرای خود را در جشنواره تئاتر فجر به انتها رساند که به یکی از شلوغ ترین و حاشیه دارترین نمایش های جشنواره تبدیل شد.

از خشم و هیاهو تا اشک ها و لبخندها

به گزارش خبرنگاران، این نمایش به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ از حدود دو ماه قبل در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفت و با توجه به بازخورد خوب اجرای چند سال قبل از این نمایشنامه و بازی فاطمه معتمدآریا در این اجرا، از همان ابتدا یکی از تئاترهای پرمخاطب چند وقت اخیر پایتخت بود.

خنکای ختم خاطره در سی وهفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش مسابقه بین الملل حضور داشت و در آخرین شب جشنواره (سوم اسفندماه) در دو نوبت روی صحنه رفت.

استقبال از این نمایش در شب آخر بیشتر از قبل ادامه داشت و در نوبت اول اجرا که ساعت 18:30 بود، تعداد زیادی از افرادی که بلیت در دست داشتند پشت در تماشاخانه ایرانشهر ماندند و با ازدحام و هرج ومرجی که پیش آمد، عده قابل توجهی امکان ورود به سالن را پیدا نکردند و از آنجا که طبق برنامه ریزی اجرا شده این نوبت از اجرا با حضور داوران همراه بود، با کمترین تأخیر شروع شد.

با این حال مردم جامانده از نمایش که با جواب قانع کننده ای روبه رو نشده بودند، به زور وارد سالن انتظار ایرانشهر شدند و در نهایت پس از اعتراض و تا حدودی بلاتکلیفی، عده ای بلیت ها را برای دریافت پولشان پس دادند و عده ای هم منتظر نوبت دوم اجرا شدند.

اجرای دوم با تأخیر و حدود ساعت 21 آن هم در شرایطی به صحنه رفت که تمام افراد منتظر از نوبت قبلی هم وارد سالن شدند و آخرین خنکای ختم خاطره با جمعیتی زیادتر از ظرفیت سالن اجرا شد و ممکن بود اتفاقی کوچک حادثه ای ناگوار را رقم بزند.

آذرنگ در انتها این نمایش که داستانی مرتبط با جنگ و شهیدان جنگ تحمیلی ایران دارد، با توجه به حاشیه های آخرین شب اجرا، خطاب به تماشاگران خود گفت که به جای تمام کسانی که در این سال ها باید از مردم عذرخواهی می کردند، از آن ها عذرخواهی می نماید.

فاطمه معتمدآریا هم در ادامه عذرخواهی آذرنگ گفت: عذرخواهی من و همه گروه هم پشتش.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 152

به "از خشم و هیاهو تا اشک ها و لبخندها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از خشم و هیاهو تا اشک ها و لبخندها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید