اجرای خانه سیاه است در تئاتر شهر شروع شد؛ قدردانی از گروهی که دغدغه نمایش ایرانی دارد

به گزارش مجله مدیریت ناب، تهران (پانا) - اجرای تئاترخانه سیاه است به کارگردانی محسن اردشیر، یکشنبه اول اسفندماه با حضور تعدادی از هنرمندان صاحب نام تئاتر کشورمان و سخنرانی قطب الدین صادقی در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر شروع شد.

اجرای خانه سیاه است در تئاتر شهر شروع شد؛ قدردانی از گروهی که دغدغه نمایش ایرانی دارد

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش خانه سیاه است به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محسن اردشیر شامگاه روز یکشنبه اول اسفندماه با سخنرانی قطب الدین صادقی در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر شروع شد. در اجرای اول این اثر نمایشی بهزاد فراهانی، سهراب سلیمی، محسن حسینی، کاظم هژیرآزاد، شهرام گیل آبادی، علی عابدی و تعدادی دیگر از هنرمندان به عنوان مهمان ویژه حضور داشتند.

قطب الدین صادقی که به دعوت گروه اجرایی برای افتتاح این نمایش در مجموعه تئاتر شهر حضور یافته بود، قبل از شروع اجرای اول این اثر نمایشی شرح داد: محسن اردشیر از جمله هنرمندان فعال تئاتر در خارج از مرکز است که همواره در حوزه تئاتر، مداومت و کوشش بسیار فراوانی داشته و این موضوع قابل احترامی است که باید به او و گروهش دراستمرار این راه تبریک گفت.

وی اضافه کرد: تا جایی که من محسن اردشیر را می شناسم او را کارگردانی دیدم که برای پول دست به اجرای کارهای سبک و مبتذل نمی زند. او هنرمند فعالی است که در این سالها نهایت کوشش خود را برای اجرای نمایش های ایرانی به کار گرفته است. شرایطی که متاسفانه امروزه در بعضی از کارگردان های جوان ما دیده نمی گردد و بسیاری از آنها دست به فراوری آثاری می زنند که رنگ و بوی ایرانی ندارد و دائم در فضایی خارجی پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

صادقی اعلام کرد: متاسفانه فقدان توجه به فرهنگ ایرانی تبدیل به بحران جدی در تئاتر کشورمان شده و اجرای بی رویه کارهای فرنگی مشغول فتح صحنه های تئاتر هستند و این یک ماموریت جدی برای اهالی تئاتر است که بتوانند با به صحنه بردن نمایش های ایرانی در حفظ فرهنگ ایرانی به سهم خود کوشش نمایند. به هر حال، خوشحالم که محسن اردشیر به عنوان کارگردانی برخاسته از تئاتر شهرستان، نمایش مهمی را روی صحنه برده و توانسته متناسب با فرهنگ ایرانی حرف های تازه ای برای گفتن داشته باشد. شرایطی که من را مجاب کرد تا با نهایت خوشحالی امروز به تماشای اولین اجرای نمایش خانه سیاه است بنشینم.

این نویسنده و کارگردان تئاتر توضیح داد: نمی دانم گروه اجرایی تا چه حدی توانسته تصور درست و اصیلی از شخصیت فروغ فرخ زاد را روی صحنه پیاده کند، اما به سهم خودم حتما تماشای این نمایش را به علاقه مندان تئاتر توصیه می کنم چون از دغدغه مندی های محسن اردشیر و یارانش برای اجرای این اثر نمایشی آگاهم. من امیدوارم این نمایش در گشایش فضای فرهنگی بتواند موثر عمل کند چرا که ما نیازمند اجرای چنین نمایش هایی هستیم که بتواند انعکاس دهنده بخشی از واقعیت های اجتماعی ما با استفاده از عناصر و مولفه های نمایش ایرانی باشد.

تئاتر خانه سیاه است نمایشی درباب زندگی، اشعار و آثار فروغ فرخزاد به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محسن اردشیر و تهیه نمایندگی مهدی کریم پور است که تا خاتمه اسفندماه ساعت 19 به مدت 60 دقیقه در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

عبدالرضا شیبانی مشاور کارگردان، مسلم آیینی دراماتورژ، سامان خلیلیان سرپرست گروه دیگر عوامل اجرایی این اثر نمایشی هستند. این در حالی است که علی قاجاری، محمدرضا شریفی، علیرضا شریفی، پونه قدیری، محمد امین پازوکی، هانیه بذرافشان، فاطمه موسوی، آرزو صراف رضایی، امیرحسین اسفندیاری، لیلا بروفه، المیرا حسنلو، فروغ درویش زاد، سوزان عمران، پارسا جوهری فرد، صبور رنجبر، مریم موسوی، کوثر نعمتی، محمد محنانی، آوا مهماندوست، رحمان اسماعیلی، پریسا حسین زاده، مبینا رحیمی، دانیال خندانی، فاطمه زهرا آقایی، شایان میرحسینی، مهران عبدی، پیغام زمانی، پریناز بور، نرگس میرفتاح، ابوالفضل شاکری، افسانه زنگنه، فاطمه شیخلر، امیررضا محمدزاده، علی نعمتی و آرمیتا لطفی هم گروه بازیگران نمایش را تشکیل می دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1968

به "اجرای خانه سیاه است در تئاتر شهر شروع شد؛ قدردانی از گروهی که دغدغه نمایش ایرانی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای خانه سیاه است در تئاتر شهر شروع شد؛ قدردانی از گروهی که دغدغه نمایش ایرانی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید