آغاز فرآیند بازگشت اختیارات شرکت های تابع شرکت ملی نفت برای تسریع در تکمیل طرح ها

به گزارش مجله مدیریت ناب، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در نامه ای خطاب به مدیران عامل شرکت های تابعه و مدیران ستادی، لغو اخذ مجوز جهت انجام معاملات بالای 40 میلیارد تومان از هیأت مدیره شرکت ملی نفت را جهت تسهیل امور و سرعت بخشی به فرآیند تکمیل طرح ها ابلاغ کرد.

آغاز فرآیند بازگشت اختیارات شرکت های تابع شرکت ملی نفت برای تسریع در تکمیل طرح ها

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از شرکت ملی نفت ایران، در بخشی از ابلاغیه محسن خجسته مهر آمده است: نظر به موافقت وزیر محترم نفت با درخواست این شرکت مبنی بر لغو اخذ مجوز جهت انجام معاملات بالای 40 میلیارد تومان از هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران، ضمن ضرورت رعایت سیاست ها، برنامه ها و اولویت های شرکت ملی نفت ایران در تعریف و اجرای طرح ها و پروژه های سرمایه ای، به منظور سرعت بخشی به فرآیند اجرا و تکمیل پروژه ها، ابلاغیه فوق با رعایت موارد ذیل لغو می شود:

1- کلیه شرکت ها/مدیریت ها و واحدهای تابعه مکلفند فرآیندهای اجرایی طرح ها و پروژه های خود را به گونه ای برنامه ریزی نمایند که اهداف تولیدی در اولویت قرار گرفته و از تعریف طرح ها و پروژه های فاقد اولویت اجتناب نمایند.

2- لازم است فرآیند بررسی، تصویب، کنترل و نظارت بر اجرای طرح ها و پروژه های شرکت ملی نفت ایران در قالب یک برنامه زمان بندی منظم و در چارچوب اعتبارات مصوب هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران انجام شود. شرکت های تابعه مکلفند در اجرای پروژه ها و طرح ها با اعمال نظارت صحیح اهداف تعیین شده از طریق هیأت مدیره شرکت ملی نفت را رعایت نمایند.

3- رعایت اصل صرفه جویی و مصرف بهینه منابع اعتباری و مدیریت هزینه ها با توجه به محدودیت منابع مالی در شرایط موجود الزامی است.

پایان پیام./

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1938

به "آغاز فرآیند بازگشت اختیارات شرکت های تابع شرکت ملی نفت برای تسریع در تکمیل طرح ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز فرآیند بازگشت اختیارات شرکت های تابع شرکت ملی نفت برای تسریع در تکمیل طرح ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید