چه افرادی می توانند وام جدید مسکن دریافت نمایند؟

بعضی از سپرده گذاران فعلا قادر به استفاده از سقف جدید تسهیلات نیستند و باید مطابق با ضوابط صندوق و سقف های مشخص شده اقدام به دریافت تسهیلات نمایند.

چه افرادی می توانند وام جدید مسکن دریافت نمایند؟

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به دنبال افزایش تماس ها با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن درخصوص نحوه استفاده از سقف های جدید وام خرید مسکن ، مسئولان مرتبط در بانک مسکن شرایط دریافت این تسهیلات را تصریح نموده و در عین حال افرادی را که مشمول استفاده از این تسهیلات می شوند معرفی کردند.

به گزارش خبرنگاران بر این اساس، متقاضیان انفرادی در شهر تهران که پیش از این قادر به دریافت تسهیلات 60 میلیونی از محل اوراق بودند، هم اکنون به تسهیلات 100 میلیونی، متقاضیان انفرادی مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر به تسهیلات 80 میلیون تومانی و متقاضیان سایر شهرها به تسهیلات 60 میلیونی دسترسی دارند.

سقف این تسهیلات برای زوج های تهرانی به 200 میلیون تومان، زوج های ساکن در شهرهای بزرگ 160 میلیون تومان و سایر شهرها به 120 میلیون تومان افزایش یافته است.

بسیاری از متقاضیان دریافت تسهیلات خرید مسکن که پیش از این اقدام به سپرده گذاری در صندوق های پس انداز بانک مسکن برای دریافت تسهیلات نموده اند هم اکنون با این سوال مواجهند که آیا مشمول تلفیق تسهیلات خود با سقف جدید تسهیلات می شوند. به این معنا که آیا می توانند مابه التفاوت تسهیلات دریافتی از صندوق های پس انداز مسکن تا سقف تسهیلات جدید از محل اوراق را با خرید اوراق از بانک دریافت نموده و سقف تسهیلات خود را تا سقف های جدید تسهیلات اوراق برابر نمایند.

براساس ضوابط مصوب در شورای پول و اعتبار فعلا تنها سپرده گذاران پس انداز مسکن جوانان قادر به تلفیق تسهیلات خود با تسهیلات اوراق هستند و می توانند مابه التفاوت تسهیلات خود با تسهیلات جدید اوراق را از محل خرید اوراق دریافت نمایند. به این معنا که در زمان دریافت تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن جوانان، تسهیلات گیرنده می تواند در صورت تمایل متناسب با شهر محل تقاضا به وسیله خرید اوراق برای مبلغ مابه التفاوت تسهیلات خود با سقف تسهیلات اوراق، اقدام به دریافت تسهیلات تا سقف های جدید تسهیلات اوراق نمایند.

این در حالی است که بسیاری از سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن یکم نیز با این سوال مواجهند که آیا آنها نیز امکان تلفیق تسهیلات خود را با تسهیلات جدید اوراق دارند. مطابق با مصوبه شورای پول و اعتبار فعلا برنامه ای برای تلفیق تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم با سقف جدید تسهیلات اوراق وجود ندارد و خانه اولی ها و متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق یکم فعلا با همان سقف های مشخص شده در ضوابط پرداخت تسهیلات از محل این صندوق مشمول دریافت تسهیلات می شوند.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 اسفند 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 729

به "چه افرادی می توانند وام جدید مسکن دریافت نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه افرادی می توانند وام جدید مسکن دریافت نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید