تور هند: موزه تاریخ طبیعی هند در آتش سوخت

به گزارش مجله مدیریت ناب، به گفته مدیر کل موزه ملی ایران آثار ایرانی در موزه ملی هند در امان هستند و از آتش سوزی هیچ آسیبی ندیده اند.

تور هند: موزه تاریخ طبیعی هند در آتش سوخت

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

صبح دیروز سه شنبه هفتم اردیبهشت، موزه تاریخ طبیعی هند که دارای فسیل های 160 میلیون ساله و حیوانات تاکسیدرمی بود، در آتش سوخت. این در حالی است که ایران از اول فروردین تا 9 خرداد سال جاری نخستین نمایشگاه موزه ملی ایران در خارج از مرزهای کشور را در موزه ملی هند و مرکز هنرهای ایندیرا گاندی به نمایش گذاشته است.

ایران در این نمایشگاه 28 اثر منتخب از مکان های باستانی مانند تخت جمشید، شوش، همدان، کلورز، رشی، نصفی، اصطلخ جان، کلاردشت، ساری، کلماکره، جلیان فارس، قومس، بردنشانده، حاجی آباد فارس، حصار و چند مکان دیگر را به نمایش درآورده است. این آثار توالی فرهنگی از هزاره سوم پیش از میلاد (عصر مفرغ) تا انتها دوره ساسانی را در برمی گیرد.

جبرییل نوکنده مدیر کل موزه ملی ایران گفت:

اشیای ایران در موزه ملی هند در امان هستند و نمایش آن ها تا اواسط خرداد در این موزه به طول می انجامد.

وی گفت که متاسفانه موزه اشیای تاریخ طبیعی هند امروز در آتش سوخت اما این آتش سوزی هیچ آسیبی به آثار ایرانی میهمان در کشور هند وارد نکرده است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1866

به "تور هند: موزه تاریخ طبیعی هند در آتش سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند: موزه تاریخ طبیعی هند در آتش سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید