مهمانان خاتون به پردیس تئاتر تهران می روند؟!

به گزارش مجله مدیریت ناب، اجرای نمایش خاتون به کارگردانی حسین عالم بخش در پردیس تئاتر تهران که خودش هم مدیریت آن جا را برعهده دارد شروع شد.

مهمانان خاتون به پردیس تئاتر تهران می روند؟!

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی نمایش خاتون، این نمایش به کارگردانی و نویسندگی حسین عالم بخش پنجشنبه، 28 شهریورماه با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، علیرضا زندوکیلی (معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) و خانواده شهدای مدافع حرم شهید پورهنگ و شهید مشعجی در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران افتتاح شد.

عالم بخش در این آیین افتتاح با اشاره به این که فعالیت گروه فرهنگی - هنری حواریون به دهه 70 و نمایش های آشنای غریب و ایوب عشق برمی گردد گفت که نمایش خاتون چهارمین دوره اجرای خود را سال جاری می گذراند و در سه سال گذشته در تالار اندیشه و تئاتر شهر مخاطبان 40هزار نفره داشته است.

او اضافه نمود: سال جاری تصمیم داریم 22 اجرا در تهران و 10 اجرا در شهرستان اردستان داشته باشیم.

وی همچنین یادآور شد: نمایش دهکده هاپوخان نیز سه دوره در مجتمع غدیر، فرهنگسرای ارسباران و تالار سرو اجرا شد و بیش از 21 هزار مخاطب کودک و نوجوان داشت. در نهایت امیدواریم با برنامه ریزی و حمایت از این نمایش، سال جاری دومرتبه این کار را به صحنه ببریم. از جمله کارهای آینده این گروه پشت بام آرزوها، زن همسایه و دادسرای زنان خواهد بود.

درادامه شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی نیز در سخنانی کوتاه اعلام کرد: خوشبختانه نمایش خاتون در این چند سال در عرصه کارهای مذهبی پیروز ظاهر شده و نگاه خلاقانه ای به عرصه کارهای دینی داشته است .

او در ادامه گفت: خوشحالم که اجرای این کار مستمر بوده و با استقبال هرساله مخاطبان روبه رو می گردد. این دست نمایش ها در جامعه مذهبی ما مورد احتیاج است و می بایست بیشتر فراوری گردد.

البته اظهارات کرمی درباره استقبال از نمایش خاتون در حالی مطرح شده که اجرای این نمایش در سالن اصلی تئاتر شهر با واکنش های مختلفی روبه رو بود چرا که تعداد زیاد تماشاگران مهمان این نمایش به نوعی یک رکورد در سالن اصلی تئاتر شهر محسوب می شد.

نمایش خاتون که پاییز سال گذشته در تئاتر شهر روی صحنه رفت، طبق آمار اعلام شده از سوی روابط عمومی تئاتر شهر پس از 12 نوبت اجرا فقط 48 بلیت تمام بها و 3 بلیت نیم بها فروخت و 6191 بلیت میهمان داشت که این نسبت در شب های بعدی اجراها نیز تقریبا ادامه یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 388

به "مهمانان خاتون به پردیس تئاتر تهران می روند؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمانان خاتون به پردیس تئاتر تهران می روند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید