ممنوعیت ورود گردشگران به سه جزیره دیگر در تایلند

به گزارش مجله مدیریت ناب، تایلند سه جزیره تفریحی - ورزشی دیگر را نیز در پوکت در حمایت از محیط زیست به روی گردشگران، رستوران داران و فروشندگان منطقه بست.

ممنوعیت ورود گردشگران به سه جزیره دیگر در تایلند

در پی بسته شدن جزیره کوه تاچایی در سواحل غربی تایلند به روی گردشگران، این کشور سه جزیره دیگر را نیز در این منطقه برای گردشگران ممنوع اظهار داشت. این جزیره ها هر سه از جاذبه های طبیعی و مرکز تفریحی و گردشگری مشهور پوکت هستند.

تمامی نیمکت ها، جایگاه ها و چترهایی که برای استراحت گردشگران تهیه شده بود، تا انتها این هفته برچیده می گردد و رستوران ها و فروشگاه های فعال در منطقه نیز باید به کار خود انتها دهند.

مقامات مسئول در دولت تایلند علت تصمیم گیری های اخیر را حمایت از محیط زیست در جزیره های یادشده اظهار داشتند که به دلیل حضور گردشگران در معرض مخاطرات جدی است.

صخره های مرجانی در این منطقه از جمله مواردی است که به شدت تضعیف شده و حضور گردشگران و فعالیت های غواصی آنان در منطقه از مهم ترین دلایل است. هر چند ورود جریان آب های گرم تر به منطقه سبب تضعیف مرجان ها و تشدید روند تخریب می گردد اما حضور گردشگران و فعالیت هایی چون غواصی و رفت و آمد قایق ها این روند را به شدت تهدیدآمیز نموده است.

مسئول و نماینده منابع دریایی تایلند در منطقه پوکت با دعوت از گردشگران به گردشگری دوستدار محیط زیست، گفت:

علاوه برغواصی و مسائل طبیعی، راه رفتن گردشگران بر روی صخره های مرجانی و یا دریافت حیوانات دریایی برای عکس برداری و رفتارهایی از این دست می تواند سبب زیان های جبران ناپذیری به محیط طبیعی این منطقه گردد.

وزارت منابع دریایی و ساحلی تایلند نیز اظهار داشت که درحدود 80 درصد از صخره های مرجانی در منطقه از آسیب های جدی تخریب شده اند.

دست کم ده منطقه از مناطق غواصی و شنا پیرامون جزیره های یادشده در تمام طول مدت تابستان و اوایل پاییز که زمان اوج گردشگری منطقه است، تعطیل خواهند شد.

مقامات رسمی تایلند یادآور شدند که پیش از هر تصمیمی در این باره که آیا این محوطه ها به روی گردشگران باز گردد یا همچنان بسته بماند، ابتدا مطالعات کاملی باید صورت بگیرد و کسب اطمینان از بهبود شرایط و بازرسی های دقیق تر روشن می نماید که چه تصمیمی مناسب تر است.

با تور تایلند همراه باشید
منبع: الی گشت
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 174

به "ممنوعیت ورود گردشگران به سه جزیره دیگر در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود گردشگران به سه جزیره دیگر در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید