مقررات پذیرش مسافر در مبادی ورودی ایران اصلاح شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، مقررات پذیرش مسافر در مبادی ورودی ایران اصلاح شد.

مقررات پذیرش مسافر در مبادی ورودی ایران اصلاح شد

طبق اعلام بعضی از شرکت های حمل و نقل بین المللی، تمام مسافران ورودی به ایران از جمله افراد واکسینه شده باید گواهی منفی آزمایش کرونا را هنگام سفر به ایران همراه داشته باشند. این درحالی است که ستاد ملی کرونا در تیر مسافرانی که دو دز کامل واکسن کرونا را دریافت نموده بودند، از ارائه تست پی سی آر در مبادی ورودی معاف نموده بود.

در مقررات بروزرسانی شده سفر به ایران تاکید شد که تست کرونا باید در محدود 96 ساعت پیش از پرواز در مراکز مورد تایید و معتبر کشور مبدأ انجام و گواهی منفی آن به زبان انگلیسی تهیه شده باشد. این قانون برای تمام مسافران بالای هشت سال الزامی است و افراد دارای کارت واکسن کووید را هم شامل می گردد.

بعلاوه به شرکتهای هواپیمایی که در مسیرهای بین المللی پرواز دارند، تاکید شد که از پذیرش مسافر بدون جواب منفی تست کرونا در پروازهای ایران جلوگیری نمایند.

مرزهای ایران برای ترددهای بین المللی همچنان باز است، اما برای گردشگران خارجی ویزای توریستی صادر نمی گردد و فقط اتباعی که برای کار، تحصیل و درمان قصد سفر به ایران دارند، می توانند برای ویزای ایران درخواست بدهند.

منبع: همگردی
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1709

به "مقررات پذیرش مسافر در مبادی ورودی ایران اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات پذیرش مسافر در مبادی ورودی ایران اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید