تعیین نبودن جداول منابع و مصارف در برنامه سوم

به گزارش خبرنگاران، مجید فراهانی در جریان آنالیز سوم توسعه شهر تهران در یکصدو سیزدهمین جلسه شورا با انتقاد از برنامه گفت: چند ایراد جدی ساختاری به ویرایش اول برنامه سوم توسعه وارد شد که این ایرادات همچنان باقی است و علاوه بر آن چند موضوع دیگر هم بدان افزوده شده است.

تعیین نبودن جداول منابع و مصارف در برنامه سوم

وی اضافه نمود: مسئله اول نحوه ارتباط میان اهداف، راهبردها و پروژه هاست؛ بدین معنا ساختار درختواره ای که باید اهداف بلند مدت، کوتاه مدت و راهبردها را بیان کند و بگوید چگونه باید به پروژه ها برسیم، وجود ندارد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: ایراد دوم که همه اعضای شورا بدان تاکید دارند این بوده که جداول و برنامه های منابع و مصارف مورد احتیاج در این مجموعه معین نیست.

فراهانی اظهار کرد: همان گونه که می دانید باید معین گردد با چه میزان پول و با چه منابعی می توان کارهایی را انجام داد اما در صورت نبود جداول، برنامه به یکسری آرزوهایی تبدیل می گردد که معین نیست این اهداف انجام می گردد یا خیر. در ویرایش اول ضعف آشکار به دلیل عجله ای بود که صورت گرفت.

رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی مطرح نمود: در ویرایش جدید دو اتفاق مبهم اتفاق افتاده است. یکی کاهش تعداد فصول و احکام و دیگری کلی شدن آن است که این اتفاق عملا کنترل عملکرد، پیگیری و پایش برنامه را در سال های بعدی دچار مشکل می نماید و زمینه مناسب فرار برای مسئولیت واحد های تخصصی و معاونت ها ایجاد می نماید.

فراهانی افزود: دیگر اینکه تغییر ساختار کلیت برنامه به نحوی که در گذشته در ویرایش اول در معاونت ها قابل کنترل بود در ویرایش جدید امکان تلفیق و رد یابی احکام با معاونت ها و سازمان ها از بین رفته است و مسئولیت پذیری معاونت ها بر اساس ماموریت ها امکان پذیر نیست و هر معاونت می تواند ادعا کند که بعضی امور مرتبط با کارشان نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 خرداد 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 127

به "تعیین نبودن جداول منابع و مصارف در برنامه سوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعیین نبودن جداول منابع و مصارف در برنامه سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید