مدیرروستا: مگر در قرارداد اسکوچیچ هم پاداش برد لحاظ شده که فقط با تیم های ضعیف بازی می کنیم؟!، ملاقات با سوریه چیزی به تیم ملی اضافه نکرد

به گزارش مجله مدیریت ناب، مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان اعتقاد دارد، بازی تدارکاتی با سوریه چیزی به تیم ملی اضافه نکرده است.

مدیرروستا: مگر در قرارداد اسکوچیچ هم پاداش برد لحاظ شده که فقط با تیم های ضعیف بازی می کنیم؟!، ملاقات با سوریه چیزی به تیم ملی اضافه نکرد

علی اصغر مدیرروستا در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره عملکرد تیم ملی ایران در ملاقات تدارکاتی با سوریه که با فزونی 3 بر صفر شاگردان دراگان اسکوچیچ انتها یافت، گفت: فکر می کنم حریف ضعیفی را برای بازی تدارکاتی انتخاب نموده بودیم. سوریه چیزی برای گفتن نداشت، فشاری روی تیم مان وارد نکرد و چیزی به ما اضافه نشد. با این حال ما باز هم از لحاظ تاکتیکی مقابل این تیم مشکل داشتیم.

پیروزی مقابل حریفان ضعیف چیزی به ما اضافه نمی کند

وی با اشاره به اینکه باید از قبل به دنبال بازی های سخت و سنگین تری بودیم.، توضیح داد: بازی با ازبکستان، بوسنی و سوریه چیزی به تیم ملی اضافه نمی کند. تیم ملی ایران باید در بازی های خیلی سنگین تری محک بخورد تا ایراداتش بیشتر دیده گردد. اینکه بازی با حریفان ضعیف داشته باشیم و پیروز شویم چیزی به ما اضافه نمی کند. تیم ملی ما قدرتمند و دارای شخصیت بالایی است و نفرات خیلی خوبی هم داریم، ولی این تیم باید در بازی های عظیم به دنبال برطرف نواقص و پیشرفت باشد.

اسکوچیچ باید هر چه زودتر بازیکنان اصلی را شناسایی کند

بازیکن پیشین تیم ملی ایران اشاره نمود: همه تیم های آسیایی آرزوی داشتن بازیکن تیم ملی ایران را دارند، ولی این تیم در بازی مقابل سوریه از لحاظ تاکتیکی چیزی زیادی برای گفتن نداشت. به نظرم بازیکنان مدت کمی کنار هم بودند و بازی کردند. اسکوچیچ هم در این بازی بیشتر می خواست بعضی از بازیکنان را محک بزند، ولی او باید هر چه زودتر بازیکنان اصلی را شناسایی و روی آنها کار تاکتیکی کند.

در دفاع تیمی اُفت نموده ایم

مدیرروستا یادآور شد: در زمان کی روش شرایط دفاعی تیم ملی خیلی خوب بود، ولی الان خط دفاعی ما به نسبت دیگر خطوط کمی عقب تر است و باید در شرایط بهتری کار کند. بازیکنان قابل، جنگنده و متعصبی داریم، ولی احتیاج به هماهنگی بیشتر وجود دارد. تیم ملی ما مدت ها این تجربه را دارد که کار دفاع تیمی را از حمله شروع کند. سالیان سال سردار آزمون و طارمی در دفاع تیمی شرکت می کردند و الان نیز باید از این پتانسیل استفاده کرد، چون در دفاع تیمی اُفت نموده ایم.

می توانستیم 2 بازی سنگینِ داشته باشیم ولی ...

وی درباره اینکه تا شروع مسابقات مقدماتی جام جهانی در خردادماه دیگر فیفادی وجود ندارد، توضیح داد: با این شرایط کار برای ما خیلی سخت می گردد. از فیفا دی های قبلی استفاده نکردیم و باید الان به پیشواز مسابقات اصلی برویم. در همین فروردین می توانستیم دو بازی سنگینِ خوب داشته باشیم، ولی ما فقط یک بازی آسان با سوریه انجام دادیم که چیزی به تیم ملی اضافه نکرد.

مگر در قرارداد اسکوچیچ هم پاداش برد لحاظ شده که فقط با تیم های ضعیف بازی می کنیم؟!

کارشناس فوتبال ایران ادامه داد: برنامه ریزی برای تیم ملی ایراد دارد. عدم برگزاری بازی های محبت آمیز کارآمد اگر به تحریم و دیگر مسائل ربط دارد، هیچ ولی اگر می شد باید حتماً بازی های جدی تری انجام می دادیم تا تیم ملی به مرز آماده سازی برسد. باید خیلی تفکرات بازتری داشته باشیم. آقای عزیزی خادم ارتباطات خیلی خوبی دارد و با جذب سرمایه می شد کارهای بهتری انجام داد. ما باید در آخرین فرصتی که داشتیم بازی های خیلی سخت و خوب را انجام می دادیم. حتی اگر می باختیم هم چه ایرادی داشت؟! مگر در قرارداد اسکوچیچ هم مثل کی روش پاداش برد در بازی های محبت آمیز لحاظ شده است که فقط با تیم های ضعیف بازی می کنیم؟!

طارمی و آزمون انگیزه نداشتند

مدیرروستا با بیان اینکه نباید از باخت بترسیم.، افزود: تیم ملی خیلی قدرتمندی داریم، ولی فکر می کنم بازیکنان برای ملاقات محبت آمیز با سوریه و تیم های ضعیف تر از خودشان انگیزه لازم را ندارند. در بازی ها واقعاً عیار تیم ملی نشان داده نمی گردد. در این مدت ما باید مثلاً با تیم هایی مثل ژاپن، کره جنوبی یا تیم های آفریقایی قدرتمند بازی می کردیم. به طور مثال الان طارمی و آزمون در سطح اول اروپا بازی نموده اند و طبیعی است که مقابل سوریه در یک بازی تدارکاتی انگیزه چندانی نداشته باشند ولی اگر تیم ملی در یک بازی سخت ظاهر می شد مطمئناً کوشش بازیکنان برای موفقیت تیم خیلی بالا تر بود.

سرمربی تیم ملی باید خواسته های زیاد تری از تشکیلات داشته باشد

وی گفت: سرمربی تیم ملی باید خواسته های خیلی زیاد تری از تشکیلات و حتی بازیکنانش داشته باشد. به نظرم باید پیش از بازی های اصلی باز هم اردوی تدارکاتی برگزار گردد. تیم ملی هنوز برای هماهنگی کامل به بازی تدارکاتی احتیاج دارد حالا اگر فیفا دی دیگر وجود ندارد می توان حتی با تیم های باشگاهی خودمان بازی بگذارند. تیم ملی نمی تواند با خودش بازی کند و باید بازی تدارکاتی حتی با تیم های استقلال، پرسپولیس و سپاهان داشته باشد.

بازیکنان باید بیشتر در اختیار مربی باشند

بازیکن پیشین تیم ملی در انتها توضیح داد: تیم ملی به اردو و بازی تدارکاتی احتیاج دارد و هنوز تیم ما به حدی نرسیده است که یک هفته قبل از بازی ها راهی مسابقات شویم. در شرایط حساسی هستیم و بازیکنان باید بیشتر در اختیار مربی باشند. فرصت های زیادی برای بازی تدارکاتیِ خوب از بین رفته است، ولی حداقل باید در این مدت پیش رو تا حدی کمبود های گذشته جبران گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1513

به "مدیرروستا: مگر در قرارداد اسکوچیچ هم پاداش برد لحاظ شده که فقط با تیم های ضعیف بازی می کنیم؟!، ملاقات با سوریه چیزی به تیم ملی اضافه نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرروستا: مگر در قرارداد اسکوچیچ هم پاداش برد لحاظ شده که فقط با تیم های ضعیف بازی می کنیم؟!، ملاقات با سوریه چیزی به تیم ملی اضافه نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید