شفر: نباید در حالت عادی از پدیده شکست می خوردیم، خوشحال می شوم سال بعد هم بمانم

به گزارش مجله مدیریت ناب، سرمربی استقلال می گوید تیمش نباید در حالت عادی از پدیده شکست می خورد.

شفر: نباید در حالت عادی از پدیده شکست می خوردیم، خوشحال می شوم سال بعد هم بمانم

به گزارش مجله مدیریت ناب، وینفرد شفر در نشست خبری بعد از شکست یک بر صفر تیمش برابر پدیده گفت: در حالت عادی، نباید امشب بازنده می شدیم. در جلسه آنالیز امروز صبح هم به بازیکنانم در خصوص نحوه به ثمر رسیدن گل امشب هشدار داده بودم.

شفر تاکید کرد: در 10-15 دقیقه آخر خیلی خوب نبودیم، باید توپ را بیشتر به گوشه ها می بردیم تا میلاد زکی پور و بعد مهدی قائدی استفاده کنند. وقتی گل نزنید، قطعا نمی توانید برنده باشید. برای هواداران خیلی ناراحتم که در این 2 روز به شدت از ما حمایت کردند. تیم ما شخصیت و قلب بزرگی دارد. باید شانس بیشتری داشته باشیم تا به موفقیت برسیم. سعی می کنیم با نتایج خوب، جبران کنیم.

وینفرد شفر درباره تغییرات متعدد در ترکیب استقلال گفت: این سوال خود من هم است. وقتی پشت سرهم بازی های فشرده داریم، نمی توانیم فقط با یازده نفر بازی کنیم. اینطوری بعد از سه هفته همه بازیکنان به بیمارستان می روند و باید سرم بزنند. در بازی های بین اللملی تیم هایی مانند لیورپول و بایرن مرتب در لیگ قهرمانان و لیگ داخلی بازی دارند و طبیعتا ترکیب شان تغییر می کند. نمی توانیم همیشه با یازده نفر در بازی های فشرده بازی کنیم. شاید اگر در یک بازی سه گل می خوردیم، می گفتند چرا ترکیب را عوض نکردی و چرا با ترکیب بازی قبلی به میدان رفتی؟

همچنین سرمربی استقلال در واکنش به این سوال که سال آینده هم هدایت این تیم را بر عهده دارد، با سوال دیگری جواب خبرنگار را داد و گفت: شما می خواهید بمانم؟ راضی می شوم سال بعد شما را ببینم.

او درباره ارزیابی اش از سه هفته انتهای لیگ برتر، اظهار کرد: لیورپول با پنج امتیاز از همه تیم ها جلوتر بود و دو بازی به انتها فصل مانده بود. آیا به خاطر دارید؟ در فوتبال چیزی غیر ممکن نیست. لیورپول بازی خانگی را باخت و در هفته آخر هم به کریستال پالاس باخت. در آن سمت منچستر سیتی دو بازی خود را برد و قهرمان شد.

شفر ادامه داد: من آلمانی بزرگ شدم و هرگز تسلیم نمی شوم. همیشه سعی و تلاش خودمان را داریم. بازی بعد هم با استقلال خوزستان و بعد با الدحیل قطر است. باید ببینیم چه اتفاقاتی می افتد. شاید اگر هفت ماه قبل این سوال می پرسیدی که استقلال در سه بازی آخر شانس قهرمانی دارد و من می گفتم بله، شاید فکر می کردی من عقلم را از دست دادم. باید ببینم در بازی بعد چه اتفاقاتی می افتد.

این سرمربی آلمانی در پاسخ به این سوال که شرایط استقلال بعد دربی دگرگون شد، گفت: در این بازی، بازیکن حریف توپ را از روی خط برگرداند. در یک صحنه طارق به زکی پور پاس داد که اگر میلاد توپ را لو نمی داد، دو بازیکن استقلال خالی بودند. مهدی قائدی فرصت گل داشت که شوتش به بیرون رفت و می توانست پاس بدهد. فوتبال همین است. اگر می شد همه چیز را از قبل پیش بینی کرد که فوتبال نبود. امروز یک ضد حمله روی دروازه ما بود که گل خوردیم. باید بگویم که پدیده خوب فوتبال بازی می کند و یکی از بهترین تیم های ایران است که فوتبال را خوب انجام می دهد.

شفر یادآور شد: در 10 دقیقه انتهای منچستر سیتی، یکی از بهترین تیم های فوتبال جهان نمی بینید که پاس بلند بدهد و همیشه پاس می دهد که به گل برسد. ما هم باید این کار را می کردیم اما تیم ما یک مقدار تحت فشار بود. اگر بازی می کردیم می توانستیم شانس های بیشتری داشته باشیم. تیمی نیستیم که بازی بلند و مستقیم انجام دهیم. پاس آخر و رسیدن به گل ما خوب نبود. دیدید که مثل بازی با سپاهان یک پاس خوب به پاتوسی دادیم و او گل زد. سبک بازی ما اینطور است.

سرمربی استقلال گفت: مشکل ما همین است. در نیم فصل اول بازیکنان جدیدی به تیم آمدندو با تیم جدیدی در لیگ شرکت کردیم. دوباره در نیم فصل تغییراتی داشتیم. امیدوارم این تیم برای سال بعد حفظش شود. آن وقت می توانیم قهرمان شویم. شاید یکی، دو نفر بروند و برخی به تیم بیایند. اگر نفرات کلیدی حفظ شوند، شانس زیادی داریم. در نیم فصل اول هم مثل بازی با پدیده که گل درست زدیم ولی داور نگرفت یا بازی با سپاهان که داور دو پنالتی ما را نگفت و باختیم، امتیازات را از دست دادیم. همینطور امتیازات را از دست دادیم. این تیم باید بماند. یکی، دو نفر تغییر می کنند اما اگر تیم حفظ شود، مطمئنم می توانیم قهرمان شویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 182

به "شفر: نباید در حالت عادی از پدیده شکست می خوردیم، خوشحال می شوم سال بعد هم بمانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر: نباید در حالت عادی از پدیده شکست می خوردیم، خوشحال می شوم سال بعد هم بمانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید