سیم کارت های قابل ردیابی در تایلند به گردشگران داده می گردد

به گزارش مجله مدیریت ناب، دولت تایلند میخواهد برای کنترل و جلوگیری از تخلف گردشگران خارجی در این کشور، به طور رایگان سیم کارت های ویژه گردشگری در اختیار آنها قرار دهد. این سیم کارت ها قابل رد یابی هستند.

سیم کارت های قابل ردیابی در تایلند به گردشگران داده می گردد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

اگرچه پیشنهاد کنترل گردشگران خارجی را پیش از این کمیسیون ملی خبر پراکنی و مخابرات تایلند مطرح و شرکت مخابرات با آن مخالفت نموده بود، اما تاکورت تنتاسیث، دبیرکل مخابرات این کشور امروز در یک کنفرانس خبری ضمن موافقت با اجرای این طرح، اظهار داشت که این طرح هرچه سریع تر به مورد اجرا گذاشته می گردد تا کمکی برای اجرای قوانین کشوری از سوی مقامات باشد.

تاکورت تنتاسیث، بدون اشاره به این که آیا گردشگران خارجی برای نخریدن این سیم کارت ها اختیاری هم از خوددارند و یا هم این که دولت این سیم کارت ها رایگان در اختیار آنها قرار می دهد یا نه؟، اضافه نمود:

دولت برای ردیابی گردشگران منتظر نظر دادگاه و ضابطین آنها، یعنی پلیس تایلند است تا هرچه سریع تر این طرح را که مورد تایید وزارت توسعه اجتماعی و امنیت انسانی نیز قرارگرفته است، با تمام جزییات آن اجرایی کند.

به رغم مخالفت قبلی مخابرات تایلند با این طرح که آن را نقض حریم خصوصی افراد توصیف می کرد، دولت این کشور امروز اظهار داشت که این طرح را اجرایی می نماید.

کشور تایلند که دولت نظامی آن دو سال گذشته بر سرکار آمد و سالانه با جذب حدود 32 میلیون گردشگر خارجی 10 درصد از نیازهای اقتصاد ملی خود را از راه صنعت گردشگری تامین می نماید، متعهد شده است با آن دسته از گردشگرانی که با اقامت طولانی تر از مدت ویزا دریافتی، مرتکب تخلفات غیرقانونی در این کشور می شوند، مبارزه کند.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 403

به "سیم کارت های قابل ردیابی در تایلند به گردشگران داده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیم کارت های قابل ردیابی در تایلند به گردشگران داده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید