سرقت ماهانه 1000 خودروی پراید در تهران

به گزارش مجله مدیریت ناب، استاندار تهران با اشاره به سرقت ماهانه 1000 خودروی پراید در تهران بزرگ گفت: اگر نگاهی به تولید محصولات خودرویی تولید داخلی داشته باشیم می بینیم که، چون زمینه رقابت وجود ندارد در نتیجه هیچ بهبود کیفیتی را در زمینه تولید خودرو در سال های اخیر نداریم.

سرقت ماهانه 1000 خودروی پراید در تهران

به گزارش فارس، انوشیروان محسنی بند پی امروز در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان تهران، با اشاره به اهمیت صادرات گفت: صادرات به عنوان یک مولفه معین کننده در اقتصاد کشور ها می تواند نقش آفرینی کند و هیچ کشوری بدون تجارت خارجی، جذب سرمایه و دریافت فناوری نمی تواند به توسعه، بالندگی و رشد اقتصادی دست یابد.

استاندار تهران اضافه نمود: اگر ما حلقه ای دور خودمان ایجاد کند و با دنیای خارج داد و ستد نداشته باشم نه تنها در داخل رشد نمی کنیم بلکه امکان جذب سرمایه هم نخواهیم داشت بنابراین ضرورت دارد در توسعه تجارت، جذب سرمایه و جذب فناوری با دنیای خارج ارتباط داشته باشیم تا شرایطی فراهم شود که هم رشد اقتصادی داشته باشیم هم رفاه داشته بایشم و هم باعث ارتقا سطح زندگی شهروندانمان شود.

وی بیان داشت: در سایه تکیه به اهمیت دادن به صادرات است که می توانیم رونق و جهش تولید را داشته باشیم و در نتیجه ارتقا کیفیت محصولات را داشته باشیم.

محسنی بندپی گفت: کسانی در بخش خصوصی فعالیت می کنند قطعا در یک رقابت سالم و در یک زمینه صدور تولیدات و فناوری می توان به ارتقا کیفیت محصولات دست یابد اگر نگاهی به تولید محصولات خودرویی داخلی داشته باشیم می بینیم که، چون زمینه رقابت وجود ندارد در نتیجه هیچ کیفیتی را در زمینه تولید خودرو در سال 99 نسبت به 98 و همچنین 98 نسبت به 97 شاهد نبوده ایم.

وی در رابطه با سوئیچ خودروی پراید گفت: براساس آماری که از سرقت پراید ارائه شده است در هر ماه هزار خودرو پراید در تهران بزرگ سرقت می شود بنابراین از آنجا که رقابت وجود ندارد و تصمیم گرفته ایم که واردات خودرو ممنوع باشد در نتیجه خروجی تولید محصولاتی که در رقابت سالم تولید نشده این است.

محسنی بندپی اضافه نمود: ما باید در صنایع و خدمات نوآوری داشته باشیم و برای این منظور هم بخش خصوصی باید تلاش کند و هم بخش دولتی و سازمان توسعه تجارت نیز با بهره گیری از حاکمیت شرایطی را فراهم کند تا صادرکنندگان بتوانند در شرایط رقابتی در دنیا فعالیت کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1445

به "سرقت ماهانه 1000 خودروی پراید در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت ماهانه 1000 خودروی پراید در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید