رشته دانشگاهی طراحی اسباب بازی در مقطع ارشد راه اندازی می گردد

معاون دانشگاه تهران از شکل گیری رشته طراحی اسباب بازی در دوره کارشناسی ارشد اطلاع داد و گفت: این رشته، بین رشته ای است و باید از جنبه های مختلف روان شناختی، جامعه شناختی، هنری و مالی به آن نگاه کرد.

رشته دانشگاهی طراحی اسباب بازی در مقطع ارشد راه اندازی می گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دفتر ارتباطات و امور رسانه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در نشست تخصصی آموزش و پژوهش در صنعت اسباب بازی که در حاشیه پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی برگزار گردید، با اشاره به شکل گیری رشته طراحی اسباب بازی در دوره کارشناسی ارشد گفت: دو دانشگاه فرهنگ و هنر تهران و همچنین هنر اسلامی تبریز، به طور هم زمان طرح هایی را ارائه داده اند.

سرسنگی ادامه داد: دانشگاه فرهنگ و هنر به مبانی نظری صنعت اسباب بازی توجه نموده و دانشگاه دیگری بیشتر به جنبه های عملی این رشته معطوف بوده است، در حالی که رشته طراحی اسباب بازی، بین رشته ای است و باید از جنبه های مختلف روان شناختی، جامعه شناختی، هنری و حتی مالی به آن نگاه کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه در فرهنگ ما به بچه ها توجه چندانی نشده است؛ گفت: ما احتیاج بچه ها را نه شناخته ایم و نه به آنها پاسخ داده ایم. چیزی به نام موسیقی کودک، معنی و مفهوم ندارد آن وقت، مرتب گلایه می کنیم چرا بچه ها ما شخصیت های ایرانی را نمی شناسند و با مرد عنکبوتی و باب اسفنجی آشنا هستند.

وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه در طول سال، چند فیلم خوب کودک و چند برنامه پرمخاطب تلویزیونی ساخته می گردد؟ بیان نمود: ما باید مخاطب خود را بشناسیم و به آن توجه کنیم. امروز احتیاج بچه ها تغییر نموده و ما باید ذهن و زبان کودک امروز را بشناسیم. همان گونه که غربی ها از گذشته تا امروز به بچه ها، توجه بسیار داشته و دارند.

سرسنگی با اشاره به اینکه امروز شکل استعمار کشورها تغییر نموده است و توضیح داد: استعمار فیزیکی در دنیای امروز، معنی ندارد و کشورها به وسیله فرهنگ و هنر، کشورهای دیگر را به استثمار خود در می آورند و در این شرایط لازم است که ما، هم فرهنگ خود را بشناسیم و هم روی شخصیت های فرهنگی خود سرمایه گذاری کنیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 13 بهمن 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 631

به "رشته دانشگاهی طراحی اسباب بازی در مقطع ارشد راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشته دانشگاهی طراحی اسباب بازی در مقطع ارشد راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید