خریداران خودرو دست نگه دارند ، اعلام قیمت های تازه در هفته جاری ، قیمت های کذایی از بین می رود؟

به گزارش مجله مدیریت ناب، مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت گفت: بر اساس فرمول شورای رقابت قیمت خودرو باید تغییر کند و واقعی شود و با توجه به برگزاری جلسات، امیدواریم این هفته قیمت ها اعلام شود.

خریداران خودرو دست نگه دارند ، اعلام قیمت های تازه در هفته جاری ، قیمت های کذایی از بین می رود؟

به گزارش خبرنگاران، سپهر دادجوی توکلی اظهار کرد: جلسات شورای رقابت در مورد بازار خودرو در حال برگزاری است؛ این جلسه عصر امروز و سه شنبه نیز برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت افزود: در این جلسات بررسی دستورالعمل شورای رقابت جهت مشخص قیمت پایه خودرو از جمله اخذ قیمت های پایه رقابتی، شناسایی سه خودروی مشابه خارجی و… در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تا به امروز قیمت های محاسباتی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اخذ شده است و بقیه گزاره ها نیز در حال جمع آوری است و فقط مرحله اعلام قیمت مانده است.

قیمت خودرو باید تغییر کند

توکلی در پاسخ به این سوال که هفته جاری قرار است برای فروش خودروهای داخلی ثبت نام انجام شود، آیا خودروها با قیمت تازه در این مرحله فروخته خواهند شد، گفت: شورای رقابت دستورالعمل تهیه کرده و این دستورالعمل متضمن فرمول تازه است بنابراین بر اساس این فرمول باید قیمت تازه هم برای خودرو اعلام شود.

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت افزود: خودروساز زیانده است و همین موضوع باعث کاهش عرضه شده است؛ با تغییر قیمت ها عرضه نیز باید افزایش یابد. در جلسه امروز هم در مورد واردات خودرو در شورای رقابت صحبت شد تا از این طریق عرضه بیشتری صورت گیرد.

وی ادامه داد: منطق شورای رقابت این است که اعلام قیمت های تازه خود رو چند مزیت در پی خود دارد؛ یکی اینکه خودروساز زیان نمی کند، مصرف کننده خودرو را با قیمت واقعی می خرد و قیمت های کذایی از بین می رود و با توجه به سودآور شدن بنگاه، سهامدار هم سود می کند.

توکلی در مورد اینکه آیا قیمت های تازه این هفته اعلام می شود یا خیر، گفت: امیدواریم این هفته قیمت ها اعلام شود البته دقیق نمی توان گفت. اما شورای رقابت امروز بعد از ظهر و سه شنبه جلسه دارد و هر زمان ممکن است رأی نهایی و جزئیات اعلام شود.

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت در مورد اینکه کدام نهاد قیمت نهایی خودرو را اعلام خواهد کرد، اظهار کرد: شورای رقابت وظیفه مشخص دستورالعمل را دارد و وظیفه قیمت گذاری را ندارد. مشخص قیمت از سوی شورای رقابت تخلف است و این نهاد صرفاً فرمول را ارائه می کند.

وی شرح داد: فعلاً در مورد اینکه کدام نهاد قیمت تازه خودرو را اعلام کند مشخص تکلیفی صورت نگرفته است.

  • جرئیات و فرمول تازه قیمت گذاری خودروهای سواری | فرآیند مشخص قیمت پایه برای خودروهای داخلی اعلام شد
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اسفند 1401 بروزرسانی: 13 اسفند 1401 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 2166

به "خریداران خودرو دست نگه دارند ، اعلام قیمت های تازه در هفته جاری ، قیمت های کذایی از بین می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خریداران خودرو دست نگه دارند ، اعلام قیمت های تازه در هفته جاری ، قیمت های کذایی از بین می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید