تفاوت های بازیگری در سینما و تلویزیون از زبان سامان صفاری

به گزارش مجله مدیریت ناب، تهران (پانا) - سامان صفاری می گوید بازیگرانی هستند که سه ژانر متفاوت با سه کارگردان را بازی کرده است و بازی یکسانی را به نمایش گذاشته است اما بازیگرانی هم هستند که سه کار را با یک کارگردان کار می کند اما در هر سه کار، چیزی به بازی هایش اضافه می کند.

تفاوت های بازیگری در سینما و تلویزیون از زبان سامان صفاری

سامان صفاری بازیگر جوان درباره جنس بازیگری اش در سینما و تلویزیون و اینکه چقدر برای این نقش ها تفاوت قائل می شود به خبرنگار پانا گفت: اگر توجه کرده باشید کاراکترهایی که در آنها ایفای نقش داشته ام خیلی با هم تفاوت دارند؛ برای مثال کاراکتر علیرضا در فیلم سینمایی شهربانو با کاراکتر امیر در سریال دلدادگان از نظر رفتاری تفاوت دارد. از طرفی در سنی قرار دارم که نمی توانم نقش مردی که 4 فرزند دارد ایفا کنم!

وی شرح داد: من در سریال خانه امن نقش یک دزد و جاعل را ایفا کردم اما به صورت اتفاقی مجبور می شود کارش را کنار بگذارد و عاشق می شود و .. و در نهایت به آدم خوب قصه تبدیل می شود. در سریال دلدادگان اما من نقش مامور مخفی را دارم که به کل فرق دارد. بنابراین مقایسه این دو نقش با هم کاری درست نیست!

صفاری در پاسخ به این پرسش که آیا کارگردان ها، حس و حال نقش را برایتان تعریف می کنند و به نوعی به هدایت می پردازند که با نقش قبلی تفاوت داشته باشد یا اینکه خودتان نقش را برای خود، تعریف می کنید؟ گفت: سبک و نگاه هر کارگردانی در هدایت بازیگران فرق دارد. از طرف دیگر کاری که طنز است با کاری جدی و امنیتی است، تفاوت دارد و ایفای نقش و استایل بازیگر در هر کدام از آنها فرق دارد. اتفاقا بازیگرانی داریم که سه ژانر متفاوت با سه کارگردان بازی کرده، بازی یکسانی را به نمایش گذاشته است اما بازیگرانی هم داریم که سه کار را با یک کارگردان کار می کند اما در هر سه کار، چیزی به بازی هایش اضافه می کند.

وی درباره کاراکتر علیرضا در فیلم سینمایی شهربانو هم گفت: کاراکتر علیرضا در شهربانو 80 درصد با من به نام یک پسر جوان تفاوت داشت و کاراکتری بود که به دلیل تفاوت های رفتاری و عملکردی بسیار با من، با تمرین بسیار خلق شد.

این بازیگر جوان سینما و تلویزیون در پاسخ به اینکه چه آینده ای را برای بازیگری اش متصور است، گفت: اصلا اهل شعار دادن نیستم اما واقعا در حال زندگی می کنم. الان در حال ایفای نقش در سریالی هستم و فقط به این کار فکر می کنم که چطور از پس آن برآیم. یا یک ماه پیش که فیلم سینمایی شهربانو را در جشنواره جهانی فجر داشتیم به این فکر می کردم که چه بازخوردی خواهد داشت. بنابراین به آینده بازیگری ام اصلا فکر نمی کنم.

وی شرح داد: در حال حاضر در موقعیتی قرار دارم که تلاش های 10 سال پیش من سبب شده به این نقطه ای که قرار دارم، برسم. بنابراین الان هم هر چه تلاش کنم طی 10 سال آینده قطعا موفقیت هایی را کسب خواهم کرد اما به آنها فکر نمی کنم.

صفاری درباره اینکه کار در سینما را دوست دارد یا تلویزیون و کار با کدام کارگردان را بیشتر می پسندد، گفت: بیشتر از آن که به مدیوم اثر فکر کنم، فیلمنامه برایم مهم است. در مورد کارگردان هم باید به یک نقطه نظر مشترک با هم برسیم که بتوانیم با هم کار کنیم. البته اگر فیلمنامه ای را دوست داشته باشم، قطعا کارگردان آن را هم دوست خواهم داشت.

بازیگر سریال روزهای آبی در سرانجام درباره دو همکاری با مریم بحرالعلومی گفت: علیرضای شهربانو کاراکتری تاثیرگذار بود اما کاراکترم در فیلم سینمایی قطع فوری خیلی با علیرضا فرق دارد و کار در هر دو را دوست داشتم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1663

به "تفاوت های بازیگری در سینما و تلویزیون از زبان سامان صفاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت های بازیگری در سینما و تلویزیون از زبان سامان صفاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید