تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه تالاب زریوار

به گزارش مجله مدیریت ناب، 5 مورد ساخت و ساز که به طور غیر قانونی و غیر مجاز در اطراف تالاب بین المللی زریوار اجرا شده بود، با شکایت محیط زیست و دستور مراجع قضایی تخریب شد.

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه تالاب زریوار

به گزارش مجله مدیریت ناب به نقل از ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان گفت: با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از اراضی حریم تالاب، 5 مورد از ساخت و سازها که به صورت غیرقانونی به منظور تغییر کاربری اراضی در مجاورت و حاشیه ایجاد شده بود، تخریب شد.

ابراهیم همت بلند افزود: این اقدامات پس از پیگیری های اداره حفاظت محیط زیست و به دنبال حساسیت تالاب زریوار و پیرو مصوبات شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان مریوان و کارگروه نجات بخشی این تالاب پس از طی مراحل حقوقی و صدور رای و حکم قضایی انجام شد.

این عملیات با حضور دادستان شهرستان مریوان و نمایندگان اداره های حفاظت محیط زیست، جهادکشاورزی، شهرداری و نیروی توزیع برق مریوان انجام شد.

همت بلند افزود: پس از ثبت جهانی تالاب زریوار در کنوانسیون رامسر این اداره با تمام توان با هرگونه تهدید و عوامل تخریب تالاب مقابله خواهد کرد و فرایند تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز با پیگیری در مراجع قضایی همچنان با قوت ادامه می یابد.

تالاب زریوار (زریبار) یکی از مهم ترین دریاچه های آب شیرین در ایران و منطقه است و از غنی ترین و متنوع ترین اکوسیستم و پدیده زیست محیطی استان و کشور است که با مساحت بیش از 2 هزار و 400 هکتار به عنوان پناهگاه حیات وحش جزو مناطق چهارگانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان کردستان است و به دلیل جایگاه منحصر به فرد آن، از اهمیت اکولوژیکی، گیاهی، جانوری و هیدرولوژیکی بالایی برخوردار است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1073

به "تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه تالاب زریوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه تالاب زریوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید