باج گیری 42 میلیون دلاری از شرکت حقوقی با تهدید ترامپ

به گزارش مجله مدیریت ناب، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، گروه REvil که به علت سرقت اسناد حساس و باج گیری از مالکان آنها در فضای مجازی شهرت دارد، یک شرکت حقوقی در نیویورک را تهدید به افشای فایل های مهمی کرده که از آن به سرقت برده است.

باج گیری 42 میلیون دلاری از شرکت حقوقی با تهدید ترامپ

این فایل ها حاوی داده های مهمی در مورد افراد مشهور مشتری شرکت حقوقی Grubman Shire Meiselas & Sacks (GSMS) هستند. REvil تهدید کرده اگر باج مدنظر آنکه برابر با 42 میلیون دلار است، پرداخت نشود، تمامی این اطلاعات را منتشر کرده و رسوایی به بار می آورد.

هکرهای REvil اطلاعات مذکور را هفته گذشته و قبل از رمزگذاری آنها سرقت کرده اند. از جمله مشتریان شرکت حقوقی مذکور که اطلاعات آنها سرقت شده می توان به فیس بوک، مدونا، التون جان، لیدی گاگا، ماریا کری، جسیکا سیمپسون و دهها چهره مشهور دنیای هنر و ورزش در آمریکا اشاره کرد.

شرکت حقوقی GSMS این رویداد را تأیید کرده و از بررسی موضوع خبر داده است. هکرها به GSMS برای مذاکره و پرداخت باج 42 میلیون دلاری یک هفته وقت داده اند. آنها به علت تأخیر GSMS در پرداخت باج و به منظور مجازات آن فایلی 2.4 گیگابایت از اسناد حقوقی مرتبط با لیدی گاگا را منتشر کرده اند که بیشتر آنها مربوط به قراردادهای برگزاری کنسرت های وی و حضور او در برنامه های تلویزیونی است.

هکرها در تازه ترین تهدید خود بر علیه GSMS مدعی شده اند که در صورت عدم دریافت باج، تا یک هفته دیگر اسنادی را که مرتبط با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است نیز منتشر می کنند. آنها افزوده اند که این اسناد مرتبط با پولشویی های ترامپ است و افشای آنها می تواند انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهور را غیرممکن کند.

در عین حال برخی منابع مطلع می گویند ترامپ هرگز مشتری خدمات حقوقی GSMS نبوده است و این تهدید توخالی تنها برای فشار بیشتر بر این شرکت حقوقی صورت گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 980

به "باج گیری 42 میلیون دلاری از شرکت حقوقی با تهدید ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باج گیری 42 میلیون دلاری از شرکت حقوقی با تهدید ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید