اتحاد قانونگذاران آمریکایی در برابر سانسور چینی

به گزارش مجله مدیریت ناب، قانونگذاران آمریکایی به دنبال تصویب طرحی در راستای مقابله با آنچه خود سانسور می خوانند، هستند.

اتحاد قانونگذاران آمریکایی در برابر سانسور چینی

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، سناتورهای آمریکایی یکی پس از دیگری با اعلام مواضع ضد چین به دنبال فشار به دولت این کشور برای اتخاذ سیاست های سخت مالی علیه پکن هستند.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا روز سه شنبه بسته ای از اقدامات برای مقابله با نفوذ چین ارائه داد تا با حمایت همه جانبه نمایندگان مقابله با سیاست های مالی چین در دستور کار قانونگذاران آمریکایی قرار گیرد.

از سوی دیگر رویترز خبری منتشر نموده که گروهی از سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب با دنبال تصویب قانونی به منظور مقابله با سانسور چین در آمریکا هستند. این تازه ترین کوشش کنگره برای انتقاد از پکن و نگرانی فزاینده از گسترش نفوذ پکن است که به نگرانی اصلی مقامات ایالات متحده تبدیل شده است.

مقامات آمریکایی مدعی شده اند که دولت چین به دنبال سرکوب مخالفان حزب کمونیست به وسیله محدود ساختن شرکتهای آمریکایی از هتل های زنجیره ای تا خطوط هوایی و فراوری کنندگان فیلم های ویدئویی است.

این طرح از سوی جمهوریخواهانی مانند مارک روبیو و جان کورنین نیز مورد حایت قرار گرفته است. طرح مشابهی نیز در سال 2019 ارائه شد اما متوقف ماند.

طرح سانسور از رئیس جمهور خواهد خواست تا از کانال شورای امنیت ملی اقدامات چین در راستای سانسور و مداخله در زندگی شهروندان آمریکایی را تحت نظر قرار دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1452

به "اتحاد قانونگذاران آمریکایی در برابر سانسور چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحاد قانونگذاران آمریکایی در برابر سانسور چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید