چهارمین جشنواره تئاتر استانی ایلام برگزار می شود

به گزارش مجله مدیریت ناب، خبرنگاران/ایلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر استانی نکوداشت زنده یاد علی باسره خبر داد.

چهارمین جشنواره تئاتر استانی ایلام برگزار می شود

عمران خودآموز در جریان بازدید از انجمن هنرهای نمایشی استان و پیگیری فرایند ساماندهی به شرایط این انجمن؛ ضمن اشاره به جشنواره ها و همایش هایی که در آبان ماه برگزار خواهد شد، اظهار کرد: با حمایت کمیته فرهنگی و تولیدات هنری کنگره 3000 شهید استان ایلام، همایش تئاتر خیابانی ویژه ایثار و شهادت در آبان برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا یک دوره تعطیلی در جشنواره تئاتر استان ایلام پیش آمد، اضافه نمود: امسال سی و چهارمین جشنواره استانی تئاتر ایلام با نکوداشت استاد علی باسره در راستای ارتقای جایگاه و اهمیت هنر نمایش در شرایط سخت ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا و با هدف ایجاد انگیزه در هنرمندان و بالا بردن سطح کیفی آثار نمایشی استان، با توجه به تعطیلی مکرر اجراهای عمومی و به تبع آن عدم رغبت برای تولید اثر این جشنواره برگزار می شود.

خودآموز خاطر نشان کرد: در ماه جاری همایش تئاتر خیابانی روستا از سوی دبیرخانه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و انجمن هنرهای نمایشی -شعبه ایلام در روستاهای استان برگزار می شود.

وی یکی از موضوعات آثار نمایشی را اعتیاد و امید به پاکیزگی آن برشمرد و گفت: امید به ازدواج و تشکیل خانواده، عدم مهاجرت از روستا به شهر و معرفی معضلات شهری، امید به فعالیت و رفع بیکاری، امید به کارآفرینی و اشتغال زایی، معرفی فضای مجازی و محاسن و معایب آن و ایجاد انگیزه به ادامه تحصیل جهت کسب جایگاه اجتماعی در جامعه از دیگر موضوعات آثار نمایشی خواهد بود.

خودآموز تاکید کرد: کلاس های آموزشی انجمن نمایش که به دلیل ساماندهی امور انجمن مدتی تعطیل شده بود، مجددا راه اندازی می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1820

به "چهارمین جشنواره تئاتر استانی ایلام برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین جشنواره تئاتر استانی ایلام برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید