علائم ابتلا به سندروم درد های عضلانی و اسکلتی، آنچه درباره بیماری فیبرومیالژیا باید بدانید

به گزارش مجله مدیریت ناب، فلوشیپ و فوق تخصص کنترل و درمان درد توضیحاتی درباره علائم ابتلا به سندروم درد های عضلانی - اسکلتی و فیبرومیالژیا ارائه داد.

علائم ابتلا به سندروم درد های عضلانی و اسکلتی، آنچه درباره بیماری فیبرومیالژیا باید بدانید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حسن محمدی، فلوشیپ و فوق تخصص کنترل و درمان درد همزمان با روز جهانی آگاهی از بیماری فیبرومیالژیا (12می) 22 اردیبهشت درباره بیماری فیبرومیالژیا گفت: این بیماری مجموعه علائم به شکل درد در سراسر بدن است که با اختلال مود و اختلال خواب خود را نشان می دهد و مهمترین علت آن هیجانات مثبت و منفی و اختلالات روانشناختی است.

وی با بیان اینکه درمان های متعدد برای این بیماری در نظر گرفته شده است، گفت: مهمترین عامل جهت برطرف این بیماری برطرف عوامل استرس زا است و پس از آن اختلال خواب بیمار را باید درمان کرد.

دکتر محمدی اظهار داشت: داروی پرگابالین علاوه بر اینکه مشکل خواب بیمار را درمان می نماید سبب برطرف این درد ها نیز خواهد شد، ولی به طور کلی این بیماری درمان ثابتی ندارد و همچنین تشخیص این بیماری سخت است و باید ابتدا عوامل مهم تر را رد کرد و بعد به سمت بیماری فیبرومیالژیا رفت.

این فوق تخصص کنترل و درمان درد درباره بیماری سندرم درد های عضلانی و اسکلتی گفت: این بیماری در واقع جزو درد های میوفشیال محسوب می گردد و درد میوفشیال یک بیماری مزمن مربوط به درد است که در این بیماری فشار بر روی نقاط حساس در عضلات، سبب درد در قسمت های به ظاهر نامربوط بدن می گردد. به این نوع درد، درد ارجاعی نیز می گویند.

وی بیان داشت: این بیماری در افرادی ایجاد می گردد که حرکات مرتب و تکراری در بعضی از عضلات و اسکلت بدن دارند به عبارتی حرکات تکرار شونده سبب درد در نقطه های ریز میکروسکوپی در عضله شده و باعث رسوب کلسیم و ... در آن نقطه خواهد شد و این مسئله به صورت ماشه ای درد ایجاد نموده و پس از آن در سایر محدوده های بدن در طول عضله شلیک و پخش می گردد.

دکتر محمدی اضافه کرد: افرادی که کار های طولانی و تکراری انجام می دهند مانند تایپیست ها و بافنده ها، سندرم درد های عضلانی و اسکلتی در آن ها بیشتر به وقوع می پیوندد و علائم ابتلا به این سندرم، درد شدید در محدوده عضله و محدودیت حرکت در طول عضله همچنین احساس درد تیرکشنده است همچنین گاهی علائم درد عصبی هم ممکن است بروز یابد در حالی که اثری از درگیری عصبی نیست.

این فلوشیپ کنترل و درمان درد کلینیک درد پردیس درباره درمان سندرم درد های عضلانی و اسکلتی اظهار داشت: عمده درمان این بیماری به وسیله تغییر شرایط فیزیک بدن، ورزش، تزریق در نقطه مورد نظر و فیزیوتراپی است که در حال حاضر به دلیل سبک زندگی افراد که اصولاً تحرک کم است و افراد حرکات تکرار شونده دارند و تقریبا پشت میز نشین هستند بیشتر از گذشته شده و با درمان به موقع و تغییر سبک زندگی می توان با آن مقابله کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1591

به "علائم ابتلا به سندروم درد های عضلانی و اسکلتی، آنچه درباره بیماری فیبرومیالژیا باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم ابتلا به سندروم درد های عضلانی و اسکلتی، آنچه درباره بیماری فیبرومیالژیا باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید