دستورالعمل نحوه اعمال بخشودگی جرائم بیمه ای 1400 اعلام شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، بر اساس دستورالعمل نو سازمان تامین اجتماعی، کارفرمایان کارگاه های دارای بدهی قطعی تا اسفند 1399، تا خاتمه تیرماه سال جاری برای بهره مندی از بخشودگی جرائم بیمه ای فرصت دارند.

دستورالعمل نحوه اعمال بخشودگی جرائم بیمه ای 1400 اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بر اساس دستورالعمل تازه سازمان تامین اجتماعی، کارفرمایان کارگاه های دارای بدهی قطعی تا اسفند 1399، تا سرانجام تیرماه سال جاری برای بهره مندی از بخشودگی جرائم بیمه ای فرصت دارند. سازمان تامین اجتماعی در دستورالعملی، نحوه بخشودگی جرائم بیمه ای سال 1400 واحد های تولیدی، خدماتی و اصناف را خاطرنشان کرد.

بر اساس این دستورالعمل کارفرمایان کارگاه های دارای بدهی قطعی تا اسفند 1399، تا سرانجام تیرماه سال جاری فرصت دارند با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی نسبت به ثبت درخواست خود مبنی بر بهره مندی از بخشودگی جرائم بیمه ای اقدام نمایند. بعلاوه تمامی کارفرمایان مشمول این طرح، در صورت درخواست بهره مندی از بخشودگی جرائم برای ردیف پیمان های دارای بدهی قطعی تا اسفند 1399، ابتدا با ورود به سامانه مذکور نسبت به ثبت درخواست برای دفتر مرکزی یا کارگاه خود که لیست حق بیمه کارکنان را ارسال می نمایند (صرف نظر از وجود بدهی قطعی) اقدام و در صورت احراز تمامی شرایط، متعاقبا درخواست خود را برای ردیف پیمان دارای بدهی قطعی موردنظر تا اسفند ماه 1399 به صورت جداگانه و در مهلت مقرر ثبت نمایند. در بخش دیگری از این دستورالعمل آمده است: آن دسته از کارفرمایانی که حسب ضوابط مربوطه نسبت به تقسیط بدهی های خود تا اسفندماه 1399 با احتساب جرائم متعلقه اقدام نموده اند، در صورت ثبت درخواست خود به وسیله سامانه خدمات غیرحضوری سازمان در مهلت معین شده و احراز کامل شرایط می توانند با تبدیل به حال تقسیط گذشته در اجرای بخشنامه موصوف در زمان ارائه تضامین برای تقسیط دیون خود، از تسهیلات بخشودگی جرائم جاری هم بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1662

به "دستورالعمل نحوه اعمال بخشودگی جرائم بیمه ای 1400 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل نحوه اعمال بخشودگی جرائم بیمه ای 1400 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید