30 میلیون دوز کوو ایران برکت در شهریور تحویل وزارت بهداشت می شود، تحویل یک میلیون دوز تا آخر ماه

به گزارش مجله مدیریت ناب، رئیس ستاد فرمان اجرای امام (ره) گفت: در کشور به دنبال این هستیم که در صورت نیاز هرگونه واکسن را در اختیار مردم قرار گیرد. واکسن فایزر تولید داخل در مرحله تست انسانی بوده و با اجازه وزارت بهداشت تست انسانی آن انجام می شود.

30 میلیون دوز کوو ایران برکت در شهریور تحویل وزارت بهداشت می شود، تحویل یک میلیون دوز تا آخر ماه

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران مراسم رونمایی از اولین واکسن ایرانی کوو ایران برکت در فاز یک کارخانه تولید واکسن ستاد فرمان اجرای امام (ره) امروز سه شنبه 21 اردیبهشت برگزار گشت.

محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ابتدای این مراسم با تبریک عید فطر گفت: اینکه چگونه یک مکانی در ظرف 5 ماه به بزرگترین سایت تولید واکسن تبدیل می شود ناگفته های زیادی دارد.

او اضافه کرد: آغاز تولید واکسن از بعد مسائل مالی و رسیدن به قدرت نبوده است. در وزارت بهداشت هم شاهد فعالیت های ما بودند.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: تست سریع را دو تا سه هفته از طریق دانشمندان ستاد تولید و انجام شد. در ستاد اجرایی فرمان امام هر داروی که بر کرونا موثر بود تولید شد. برای مثال رمدسیویر یکی از نایاب ترین و گران ترین دارو ها بود، اما با تولید داخلی به وفور تولید شده و در اختیار بیماران با قیمت اندک قرار گرفت.

مخبر اضافه کرد: تولید واکسن از ویروس کشته در خط یک به بهره برداری رسیده است. اما بعد از نتیجه تست سوم آماده تحویل این واکسن هستیم. البته ستاد در زمینه واکسن های متعددی فعالیت کرده و بسیاری از این واکسن ها در مرحله تست انسانی هستند.

او ادامه داد: در کشور به دنبال این هستیم که در صورت نیاز هرگونه واکسن را در اختیار مردم قرار گیرد. واکسن فایزر تولید داخل در مرحله تست انسانی بوده و با اجازه وزارت بهداشت تست انسانی آن انجام می شود.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: تولید واکسن افتخار بزرگی است در کل دنیا 5 کشور تولید واکسن دارد و تعادل بین تولید و توزیع واکسن در دنیا وجود ندادند.

مخبر گفت:هم اکنون تولید انبوه زا آغاز کرده ایم و تا سرانجام ماه یک میلیون دوز دارو را تحویل می دهیم و در خرداد تا چهار میلیون و در تیر 10 میلیون و مرداد 20 میلیون و شهریور 20 تا 30 میلیون دوز تولید و تحویل داده می شود.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این نگرانی درباره عدم استفاده این حجم از تولید وجود دارد، اما سازمان غذا و دارو خواستار امکان ایجاد صادرات به منطقه را دارد.

مخبر گفت: بر اساس بررسی های اجرا شده این واکسن کمترین عوارض را دارد و بیشترین اثربخشی را داره است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1596

به "30 میلیون دوز کوو ایران برکت در شهریور تحویل وزارت بهداشت می شود، تحویل یک میلیون دوز تا آخر ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 میلیون دوز کوو ایران برکت در شهریور تحویل وزارت بهداشت می شود، تحویل یک میلیون دوز تا آخر ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید