پمپئو: غنی سازی اورانیوم زیاد ایران نشانگر ضعف برجام است

به گزارش مجله مدیریت ناب، وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که توانایی ایران در غنی سازی بیش از حد اورانیوم یکی از نقاط ضعف توافق هسته ای با قدرت های دنیا محسوب می گردد.

پمپئو: غنی سازی اورانیوم زیاد ایران نشانگر ضعف برجام است

به گزارش مجله مدیریت ناب، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز آدینه در توییتی نوشت: ایران اعلام نموده که تمامی محدودیت هایش در مورد توسعه و تحقیقات هسته ای را نقض خواهد نمود. همین حقیقت که ایران توانایی غنی سازی اورانیوم در سطحی وسیع را دارد، نشانگر ضعف توافق هسته ای با ایران است.

لازم به ذکر است مایک پمپئو ساعاتی پیش نیز به گام سوم ایران در مورد کاهش تعهدات برجامی خود تاخته و گفته بود: ایرانیان اعلام نمودند که می خواهند به توسعه و تحقیق بر روی سیستم سلاح های هسته ای خود ادامه دهند. چنین اقداماتی غیرقابل قبول است.

به گزارش مجله مدیریت ناب سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در ساعات ابتدایی امروز جزئیات نامه محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران را اعلام نمود.

وی گفت: دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه (14 شهریور) با ارسال نامه ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا اعلام نمود به دلیل تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم های آن کشور و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در برجام و در بیانیه های کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی ایران از امروز تمامی تعهدات خود در برجام در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای را متوقف می نماید.

موسوی اضافه نمود: در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقاً در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف 36 آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی 16 ماه گذشته انجام می گردد. جزئیات فنی و عملیاتی توقف تعهدات ایران در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای متعاقباً به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد رسید.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در سرانجام نامه وزیر امور خارجه ایران تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به گفت وگو با طرف های باقی مانده در برجام در تمامی سطوح ادامه دهد و در صورت عمل طرف های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجدداً به اجرای کامل برجام برگشت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 357

به "پمپئو: غنی سازی اورانیوم زیاد ایران نشانگر ضعف برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: غنی سازی اورانیوم زیاد ایران نشانگر ضعف برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید