پرداخت پول به جای تامین کانکس برای زلزله زدگان، رفع تکلیف است

به گزارش مجله مدیریت ناب، خبرنگاران/آذربایجان شرقی دادستان تبریز با بیان اینکه پرداخت پول به جای تامین کانکس برای زلزله زدگان، رفع تکلیف از خود است، گفت : به عنوان مدعی العموم و حافظ حقوق مردم نمی توانم بپذیرم که پولی برای همه چیز به مردم پرداخت کرده و از خودمان رفع تکلیف کنیم.

پرداخت پول به جای تامین کانکس برای زلزله زدگان، رفع تکلیف است

بابک محبوب علیلو در جلسه ستاد مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: در اختیار مردم قرار دادن تمامی پول ها اتلاف سرمایه بوده و مردم نمی توانند با آن میزان پولی که رئیس بنیاد مسکن فرمودند، برای خودشان مسکن تهیه کنند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حوادث باید درس عبرتی برای ما باشد تا بتوانیم با استفاده از تجربیات حاصل از آن در جهت پیشگیری و پیش بینی موارد مشابه آینده اقدام کنیم.

وی گفت: پس از تجربه زلزله های ورزقان، اهر و هریس، انتظار می رفت بر اساس آسیب شناسی در مناطق روستایی، برنامه عملیاتی قابل اجرا و تعیین داشته باشیم که این امر با توجه به محدودیت و محذوریت محقق نشد.

دادستان تبریز با اشاره به اصلاح قانون تشکیل سازمان مدیریت پسماند اظهار داشت: قانونگذار توجه ویژه ای به این امر داشته و استدعا می کنیم بر مبنای این قانون پیش بینی شده، برنامه عملیاتی قابل اجرایی برای بازسازی مساکن روستایی داشته باشیم.

وی در ادامه به بیمه اجباری روستاییان اشاره کرد و متذکر شد: بعد از حادثه به قدری هزینه می کنیم که در برخی موارد شایسته و پاسخگو نیست، ای کاش قبل از وقوع، برنامه داشته باشیم تا دولت برای پرداخت بخش قابل توجهی از بیمه روستاییان شامل دام، مسکن و سایر موارد اقدام کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 551

به "پرداخت پول به جای تامین کانکس برای زلزله زدگان، رفع تکلیف است" امتیاز دهید

1 کاربر به "پرداخت پول به جای تامین کانکس برای زلزله زدگان، رفع تکلیف است" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت پول به جای تامین کانکس برای زلزله زدگان، رفع تکلیف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید