وزیر خارجه عمان بر همکاری با سوریه تاکید نمود

وزیر خارجه عمان در ملاقات با ولید المعلم همتای سوری خود که برای عرض تسلیت درگذشت سلطان قابوس به مسقط رفته، مواضع کشورش را در قبال سوریه و تحولات منطقه منطبق با دمشق خواند.

وزیر خارجه عمان بر همکاری با سوریه تاکید نمود

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولید المعلم معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه امروز در مسقط با یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان درباره روابط دوجانبه عالی دو کشور برادر، تحولات وقایع در سطح منطقه ای و بین المللی و چالش های پیش روی ملت های منطقه گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ولید المعلم در این جلسه از طرف دولت و ملت سوریه درگذشت سلطان قابوس بن سعید را تسلیت گفت و ضمن تمجید از نقش بزرگی که آن فقید در تقویت روابط میان این دو کشور برادر داشت، ابراز اطمینان کرد که کشور عمان راه خود را به سمت پیشرفت و سعادت به رهبری سلطان هیثم بن طارق بن تیمور ادامه خواهد داد.

دو طرف در این ملاقات مواضع خود نسبت به تحولات منطقه را منطبق با یکدیگر خوانده و بر ادامه ارتباط و هماهنگی و همکاری مشترک برای رویارویی با این چالش ها و گذر از آنها تاکید نمود.

بن علی هم ضمن قدردانی از دولت و ملت سوریه برای همدردی با مردم عمان گفت: مردم عمان از برادران خود در سوریه در رویارویی با جنگی که کشورشان را هدف گرفته است تقدیر و با آنها اعلام همبستگی می نماید و رهبران عمان هم اطمینان دارند که رهبری و مردم سوریه قادر هستند جنگ را پشت سر گذاشته و امنیت و شکوفایی را به آن بازگردانند.

وزیر خارجه سوریه به نمایندگی از بشار اسد دوشنبه شب برای عرض تسلیت به مناسبت درگذشت سلطان قابوس، وارد مسقط شد.

ولید المعلم و هیأت همراه او روز سه شنبه با سلطان جدید عمان ملاقات و درگذشت سلطان قابوس بن سعید را به او تسلیت گفت.

سلطان هیثم بن طارق نیز از بشار اسد به دلیل همدردی صادقانه و عرض تسلیت به مناسبت درگذشت سلطان قابوس قدردانی کرد و گفت که از خداوند عز و جل می خواهد اسد و ملت برادر سوریه را از هر گونه شر و بدی دور نگه دارد.

روز شنبه نیز بشار اسد با ارسال تلگرافی به سلطان جدید عمان درگذشت سلطان قابوس را به وی تسلیت گفت.

تلویزیون عمان سحرگاه روز شنبه 21 دی ماه از در گذشت قابوس بن سعید بن تیمور سلطان این کشور اطلاع داد. دولت عمان به مناسبت در گذشت سلطان این کشور سه روز عزای عمومی اعلام و روز شنبه را نیز در این کشور تعطیل کرد.

سلطان عمان که در سن 79 سالگی در گذشت از سال 1970 میلادی و به مدت پنجاه سال در این کشور حکفرمایی کرد.

پس از درگذشت سلطان قابوس، هیثم بن طارق جانشین وی اعلام شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 30 دی 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 592

به "وزیر خارجه عمان بر همکاری با سوریه تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه عمان بر همکاری با سوریه تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید