واریز سود سهام عدالت به کجا رسید؟

به گزارش مجله مدیریت ناب، سود سهام عدالت سال 1397 هنوز پرداخت نشده و سازمان خصوصی سازی نیز در این زمینه هنوز جزئیاتی اعلام نکرده است.

واریز سود سهام عدالت به کجا رسید؟

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، اواسط تابستان بود که با پرداخت مبلغ 1,620 میلیارد ریال به تعداد یک میلیون و 756 هزار و 937 نفر از مشمولان سهام عدالت مربوط به گروه کارکنان دستگاه های اجرایی و بازنشستگان صندوق های تأمین اجتماعی، بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح در دو بانک ملت و رفاه کارگران، توزیع سود سهام عدالت از محل عملکرد سال 1396 شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت که در سال 1397 مصوب شده و توسط سازمان خصوصی سازی وصول شده برای مشمولان دارای شماره شبای بانکی در سامانه سهام عدالت عملاً به پایان رسید.

پس از آن اعلام شد که سود سهام عدالت در سال مالی 1397 نسبت به سال مالی قبلش حدود 50 تومان افزایش داشته است؛ به این ترتیب مشمولان سهام عدالت که یک میلیون تومان سهام دارند حدود 220 تا 230 هزار تومان سود خواهند گرفت.

در سال 1396 کسانی که به ارزش یک میلیون تومان سهام عدالت داشتند بابت سود سال مالی 1395 معادل 150 هزار تومان دریافت کردند.

در سال گذشته نیز مشمولان سهام عدالت که یک میلیون تومان از این سهام را داشتند به ازای سود پرتفوی سهام عدالت سال مالی 1396 معادل 175 هزار تومان سود دریافت کردند. ارزش پرتفوی سهام عدالت در گذشته 26 هزار و 600 میلیارد تومان بود که طی سال گذشته این عدد به حدود 170 هزار میلیارد تومان رسید. به این ترتیب ارزش پرتفوی سهام عدالت در این مدت بیش از شش برابر شده است.

  • اخبار غیررسمی و تکذیب سازمان خصوصی سازی

سال جاری درحالی به دهمین ماه سال نزدیک می شویم که سود سهام عدالت 1397 هنوز برای مشمولان واریز نشده و شرکت خصوصی سازی نیز خبر رسمی در این زمینه اعلام نکرده است.

البته اخباری مطرح شده مبنی بر اینکه سال جاری سود به صورت یکجا و در هفته نخست دی ماه واریز خواهد شد، با این حال این اخبار از سوی سازمان خصوصی سازی رد شده و این سازمان اعلام کرده است که جزئیات مربوط به آغاز واریز سود سهام عدالت در سال جاری را متعاقبا از مجاری ذی صلاح اعلام خواهد کرد.

با این حال گفته می شود سال جاری هم مانند سال قبل قرار بود توزیع سود از هفته اول دی ماه آغاز شود.

سیاست رئیس سابق این سازمان این بود که پول در سازمان نماند و هر پولی که از شرکت های سرمایه پذیر دریافت می شود به مرور و به موازات دریافت به تناسب جمعیت مشمولین، به مشمولین داده شود. این اتفاق در سال های 95 و 96 افتاد. به نظر می رسد سیاست فعلی این سازمان این است که سود به صورت یکجا پرداخت شود.

  • احتمال واریز سود سهام عدالت برای همه مشمولان در دی ماه
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 627

به "واریز سود سهام عدالت به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز سود سهام عدالت به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید