نظارت بر 5 گروه کالایی دارای اولویت در هفته جاری

به گزارش مجله مدیریت ناب، تهران (پانا) - سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بر پنج گروه کالایی به عنوان اولویت هفتگی بازرسی در هفته جاری بازرسی و نظارت خواهد داشت.

نظارت بر 5 گروه کالایی دارای اولویت در هفته جاری

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش وزارت صمت، بازرسان سازمان حمایت و سازمانهای صمت استان ها در سراسر کشور این هفته بر بازار گوشت قرمز، نهاده های دامی، مرغ زنده و گرم، روغن خوراکی، محصولات فولادی بازرسی خاص و ویژه خواهند داشت.

تمرکز این بازرسی ها توجه به ثبت کالا در سامانه جامع انبارها بوده است و 17 قلم کالای اساسی در اولویت بازرسی ها قراردارد که هر هفته با توجه به شرایط بازار 5 قلم کالای اولویت دار برای تمرکز بازرسی ها و نظارت جدی بر فرآیند تأمین و توزیع آنها در طول هفته مورد آنالیز قرار می گیرد.

برابر جمع بندی های صورت گرفته از سوی سازمانهای صمت استان ها در هفت ماه اول سال جاری بیش از 850 هزار مورد بازرسی صرفاً مرتبط با کالاهای اولویت دار از واحدهای صنفی و غیرصنفی در سراسر کشور انجام که در نهایت منجر به تشکیل 38 هزار و593 پرونده شده است.

ارزش ریالی پرونده های متشکله را بیش از 3 میلیارد و 594 میلیون و 167 هزار ریال بوده است و تمام پرونده های تشکیل شده برای رسیدگی و صدور حکم به ادارات کل تعزیرات حکومتی استان ها ارسال شده است.

با راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی از این پس مراحل تشکیل پرونده و رسیدگی به آن شفاف خواهد شد.

توسط بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت استان ها انبارها و مراکز نگهداری کالا رصد شده و بازرسی ها در سطح بازار نیز با تمرکز بر اقلام و مایحتاج ضروری مورد احتیاج مردم با قوت تداوم داشته و از تخلفات احتمالی جلوگیری می گردد.

برخورد با پدیده احتکار، اختفا و امتناع از عرضه، گرانفروشی و کم فروشی، عدم صدور فاکتور، اعلام موجودی، حراج غیرمجاز و … از مواردی است که باید بازرسان این سازمان و سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استان های سراسر کشور در اولویت های بازرسی خود از بازار قرار دهند.

این سازمان از مردم کشور درخواست نمود تا همچون گذشته در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه ها، با شماره تلفن 124 این سازمان و ستادهای خبری سازمانهای صمت سراسر کشور تماس گرفته و تخلفات را گزارش دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1263

به "نظارت بر 5 گروه کالایی دارای اولویت در هفته جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت بر 5 گروه کالایی دارای اولویت در هفته جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید