مقابله کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با پیامک های انبوه

به گزارش مجله مدیریت ناب، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا به زودی طرحی ارائه خواهد داد تا ارسال کنندگان پیامک های کلاهبرداری را شناسایی و بلوکه کند.

مقابله کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با پیامک های انبوه

یکی از چالش های مهم در آمریکا ارسال انبوهی از پیامک های فریبنده است که در آنها ادعای اعطای جایزه مطرح شده، اما در عمل اجرای دستورالعمل های این پیامک ها نتیجه ای جز کلاهبرداری از افراد ندارد.

بررسی های کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا نشان می دهد میزان شکایات مردم آمریکا به علت دریافت پیامک های ناخواسته در سال 2020 میلادی نسبت به سال گذشته نزدیک به 146 درصد افزایش داشته است.

بر اساس طرح کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا ارائه دهندگان خدمات بی سیم در این کشور باید ارسال کنندگان پیامک های غیرقانونی و مجرمانه را بلوکه کنند.

در بیشتر این پیامک ها ادعا شده که فرستنده کننده قانونی یک شرکت خدمات ارتباطی است و به کاربر وعده هایی مانند دریافت جایزه یا بازپرداخت برخی مبالغ داده می شود.

در سال 2020 حدود 14000 مشتری خدمات مخابراتی و ارتباطی در آمریکا پیامک های ناخواسته دریافت کردند که نسبت به سال 2019 نزدیک به 146 درصد افزایش نشان می دهد. از ابتدای سال 2021 تا به حال نیز بیش از 9800 شکایت با همین موضوع دریافت شده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1801

به "مقابله کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با پیامک های انبوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با پیامک های انبوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید