مسکو: آمریکا برای براندازی دولت ونزوئلا دست به هر کاری می زند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد آمریکا برای دستیابی به هدف نهایی خود در ونزوئلا از هیچ اقدام بی ثبات کننده ای فروگذار نمی کند.

مسکو: آمریکا برای براندازی دولت ونزوئلا دست به هر کاری می زند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج شنبه در نشست خبری هفتگی خود تأکید کرد هدف نهایی آمریکا در ونزوئلا سرنگونی دولت قانونی این کشور است و مقامات واشنگتن در راه دستیابی به این هدف از هیچ اقدام بی ثبات کننده ای فروگذار نمی کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص افزود: آمریکا هنوز از احتمال استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا صحبت می کند و این در حالی است که همه کشورهای آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب و همچنین سایر کشورهای جهان صراحتاً مخالفت خود را با چنین اقدامی ابراز داشته اند.

این مقام روس در ادامه گفت: ما از آمریکایی ها می خواهیم که در کلیه عرصه های بین المللی طبق قوانین بین المللی رفتار کنند و از اقدامات غیرمسئولانه ای مانند وضع تحریم علیه کشورها و تهدید کردن آنها به استفاده از نیروی نظامی بپرهیزند.

آمریکا طی ماههای اخیر علاوه بر تحریم دهها مقام و نهاد ونزوئلایی، چندین بار این کشور را به حمله نظامی تهدید کرده است تا شاید از این طریق بتواند به هدف اصلی خود در ونزوئلا یعنی سرنگون کردن دولت قانونی نیکلاس مادورو و جایگزین کردن وی با یک مهره دست نشانده به نام خوان گوایدو دست پیدا کند.

با این حال نیکلاس مادورو تاکنون تسلیم فشارها و تهدیدهای آمریکا و متحدانش نشده و تأکید کرده است که از جایگاه قانونی خود کناره گیری نخواهد کرد.

.-

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 21 تیر 1398 شناسه مطلب: 180

به "مسکو: آمریکا برای براندازی دولت ونزوئلا دست به هر کاری می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آمریکا برای براندازی دولت ونزوئلا دست به هر کاری می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید