قاچاق ماسک با 4 برابر قیمت به کشورهای همسایه

به گزارش مجله مدیریت ناب، بهرام شهریاری نایب رئیس اتحادیه فراوری و صادرات نساجی و پوشاک، گفت: در حال حاضر قیمت ماسک سه لایه در کشور 1500 تومان است در حالی که در کشورهای دیگر با قیمت 30 تا 40 سنت یعنی حدود 6 هزار تومان عرضه می گردد.

قاچاق ماسک با 4 برابر قیمت به کشورهای همسایه

وی با بیان اینکه کانال هایی که پوشاک را به کشور قاچاق می کردند حالا در زمینه قاچاق ماسک به کشورهای همسایه به ویژه عراق و افغانستان و حتی ترکیه فعال شده اند، گفت: فراوری روزانه ماسک در ایران بیش از 10 میلیون عدد است و در صورت تأمین مواد اولیه می توانیم خیلی زود به فراوری 30 میلیون ماسک نیز برسیم.

شهریاری ادامه داد: ساخت ماشین آلات لازم برای فراوری ماسک نیز در کشور در حال اجرا است و تا یک سال آینده فراوری ماسک با دستگاه رونق خواهد گرفت.

وی در ادامه پیشنهاد کرد: فراورینمایندگان ماسک با ایجاد کمپین فروش مستقیم، واسطه ها را از بازار حذف نمایند.

به گفته نایب رئیس اتحادیه فراوری و صادرات نساجی و پوشاک، این اقدام در جهت ثبات قیمت ماسک در بازار خواهد بود و واسطه ها را حذف می نماید.

وی اضافه کرد: در حال حاضر قیمت فروش ماسک توسط بیشتر کارخانه ها 1500 تومان است اما این محصول با قیمت بسیار بالایی به مصرف نماینده می رسد. دلیل اصلی این اتفاق حضور واسطه های بسیار در بازار است.

وی ادامه داد: باید تا جایی که امکان دارد فروش کارخانه ها به این افراد واسطه متوقف گردد و ماسک را به طور مستقیم به دست مصرف نماینده برسانیم.

به گفته شهریاری، در حال حاضر بیشتر سازمانها سعی در خرید ماسک از مراکز فراوری دارند تا بتوانند ماسک را با قیمت پایین تری در اختیار کارمندان و خانواده آنها قرار دهند، بنابراین در صورت راه اندازیکمپین فروش مستقیم ماسک به مردم می توان این محصول را مستقیماً به مصرف نماینده واقعی عرضه کرد.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1070

به "قاچاق ماسک با 4 برابر قیمت به کشورهای همسایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاچاق ماسک با 4 برابر قیمت به کشورهای همسایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید