ظریف: تیم ب در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است

به گزارش مجله مدیریت ناب، وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به جدیدترین اتهامات همتای آمریکایی خود تأکید کرد که بقایای تیم ب در کوشش است که دونالد ترامپ را فریب داده و به سوی جنگ بکشاند.

ظریف: تیم ب در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در یک پیغام توییتری به اتهامات اخیر مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا علیه ایران پاسخ داد.

پامپئو در جمع مجله مدیریت نابی که وی را به عربستان همراهی می کردند، ضمن متهم کردن ایران به حمله به تأسیسات نفتی آرامکو مدعی شد: این حمله علیه عربستان سعودی و خاک آنها اجرا شده و اقدام به جنگ مستقیم علیه آنها به حساب می آید.

وزیر خارجه ایران در پاسخ به این اتهامات نوشت: اقدام به جنگ یا تحریک برای جنگ؟ بقایای تیم ب (به اضافه همپیمانان جاه طلب آنها) کوشش می نمایند، دونالد ترامپ را به سمت جنگ فریب دهند. آنها به خاطر خودشان، باید دعا نمایند که به آنچه که به دنبال آن هستند، نرسند. آنها هنوز هزینه های بسیار کوچک تر جنگ یمن را که چهار سال پیش از سرگستاخی از سرانجام دادن به آن خودداری نکردند، می پردازند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با انتشار ویدئویی از اعترافات اخیر پامپئو که گفته بود بعنوان رئیس سیا، دروغ می گویند و تقلب می نمایند، ادامه داد: پامپئو، عادات قدیمی به سختی ترک می گردد. دروغ و تقلب- و خود را خوار و ذلیل مشتری های خارجی کردن که بی اعتنایی کامل به خون و ثروت را پنهان می نمایند-در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است.

وی سپس به واشنگتن و همپیمانان جنگ طلب این کشور توصیه کرد: راستا رستگاری: فرصت را غنیمت شمرید برای اینکه به فاجعه یمن سرانجام دهید-نه اینکه آن را گسترش دهید.

وزیر خارجه آمریکا که پیشتر بعنوان رئیس سیا فعالیت داشت در یک سخنرانی به دروغگویی و تقلب این سازمان اشاره نموده و گفت: من رئیس سیا بودم. ما دروغ می گفتیم، تقلب می کردیم، می دزدیدیم. ما همه دوره های آموزشی را داشتیم.

پامپئو روز گذشته بار دیگر با تکرار اتهام زنی به ایران گفت: جامعه اطلاعاتی به شدت بر این باور است که حوثی ها (انصارالله) به تجهیزات نظامی که از آنها برای حمله به تأسیسات نفتی آرامکو استفاده شد مجهز نیستند.

از طرف دیگر، سخنگوی وزارت دفاع عربستان سعودی در یک کنفرانس خبری، با نمایش تکه پاره هایی از تسلیحات نظامی مدعی شد که ایران در حمله اخیر به تأسیسات نفتی سعودی نقش داشته است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 382

به "ظریف: تیم ب در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تیم ب در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید