شکایت 46 ایالت آمریکا از فیس بوک

به گزارش مجله مدیریت ناب، تعداد کثیری از ایالت های آمریکا با تنظیم یک شکایت آنتی تراست(ضدانحصار)، شرکت فیس بوک را به سرکوب رقابت خود از طریق رفتارهای تجاری انحصارطلبانه متهم کردند.

شکایت 46 ایالت آمریکا از فیس بوک

به گزارش ایسنا، چهل و هشت دادستان کل در چهل و شش ایالت، گوآم و واشنگتن دی.سی پشت این شکایت از فیس بوک هستند و تنها داکوتای جنوبی، کارولینای شمالی، آلاباما و جورجیا به آن ملحق نشدند.

این شکایت که به اقدامات فیس بوک در طول سال ها فعالیت این شرکت نگاه دارد، مدعی است که این شرکت به صورت غیر قانونی و یغماگرایانه اقدام به خرید رقبا می کند تا رشد کرده و قدرت بازار خودش را حفظ کند. در این طرح دعوی از دستیابی آن به واتس آپ و اینستاگرام به عنوان نمونه ذکر شده است.

این مجموعه ایالت ها از دادگاه منطقه ای واشنگتن دی.سی خواسته اند تا بدون اطلاع قبلی به این ایالت های شاکی، فیس بوک را از خریدهایی به ارزش 10 میلیون دلار یا بیشتر بازدارد. در این شکایت نامه همچنین از دادگاه خواسته شد تا هرگونه تخفیف اضافی که صحیح تشخیص دهد، از جمله واگذاری یا تجدید ساختار شرکت های خریداری شده غیرقانونی یا دارایی های فعلی فیس بوک یا خطوط تجاری انجام شود.

این شکایت به رهبری کمیته ای از دادستان های کل از کالیفرنیا، کلورادو، فلوریدا، آیوا، نبراسکا، کارولینای شمالی، اوهایو، تنسی و واشنگتن دی.سی به جریان افتاد و لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک به عنوان سردمدار این حرکت شناخته می شود.

مارک زاکربرگ مدیرعامل و موسس فیسبوک پیشتر در جلسه ای در کنگره آمریکا از ایده خرید شرکت های کوچک دفاع کرده و آن را در راستای توانمندسازی این شرکت ها خوانده بود.

فیسبوک با پفراینده های قضایی متعددی در آمریکا روبرو است که می تواند این شرکت را مجبور به فروش اینستاگرام و واتس اپ کند.

منتقدان می گویند که فیسبوک با اقدامات ضدرقابتی توانست اینستاگرام و واتس اپ را به تملک خود درآورد.

انتظار می رود فرایند رسیدگی به پفراینده های قضایی علیه شرکت فیسبوک نبرد حقوقی طاقت فرسا و طولانی مدتی در پیش داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1328

به "شکایت 46 ایالت آمریکا از فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت 46 ایالت آمریکا از فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید