سقوط 5 شهرستان ولایت بدخشان طی 24 ساعت گذشته

به گزارش مجله مدیریت ناب، نماینده مردم بدخشان در مجلس افغانستان گفت که طی 24 ساعت گذشته 5 شهرستان دیگر این ولایت در حملات طالبان سقوط کرده است.

سقوط 5 شهرستان ولایت بدخشان طی 24 ساعت گذشته

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ذبیح الله عتیق نماینده بدخشان در مجلس افغانستان گفت که شهرستان های بهارک، کوف آب، کوهستان، ارگو و جرم در این ولایت طی 24 ساعت گذشته در حملات طالبان سقوط کرده است.

وی اضافه نمود که در شهرستان کوهستان پس از چندین ساعت نبرد و نرسیدن نیروهای کمکی، بیش از 120 نیروی امنیتی به طالبان تسلیم شدند.

به گزارش آوا، عتیق ادامه داد که در شهرستان کوف آب هم شماری از نیروهای امنیتی عقب نشینی کردند اما 25 نظامی سنگر خود را حفظ کرده اند که طالبان در تلاش هستند تا آنان را اسیر بگیرند.

نماینده بدخشان در مجلس افغانستان همچنین از عقب شینی نیروهای امنیتی شهرستان ارگو به شهر فیض آباد خبرداد.

محبوب الرحمان طلعت عضو شورای ولایتی بدخشان روز گذشته هم به صبح کابل گفته بود که شهرستان های کشم، تشکان، تگاب، یفتل پایین، درایم و وردوج، در حملات طالبان سقوط کرده است.

وی جزئیات بیشتری درباره چگونگی سقوط شهرستان ها و تلفات احتمالی نیروهای امنیتی افغان ارائه نداد، اما اخیراً سقوط سریالی شهرستان ها از طریق طالبان معمولاً بدون درگیری و با میانجیگری بزرگان قومی و تسلیم شدن نیروهای امنیتی و یا عقب نشینی آن ها از مواضع خود اجرا شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1694

به "سقوط 5 شهرستان ولایت بدخشان طی 24 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط 5 شهرستان ولایت بدخشان طی 24 ساعت گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید