زارعی: هنوز مجوز برگزاری مسابقات داخل سالن را نداریم، مسابقات دوی کوهستان را غیرمتمرکز برگزار کردیم

به گزارش مجله مدیریت ناب، رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: ما همچنان اجازه برگزاری مسابقات داخل سالن را نداریم و برای اردوی انتخابی تیم ملی و مسابقات مقدماتی المپیک مجوز اخذ کردیم.

زارعی: هنوز مجوز برگزاری مسابقات داخل سالن را نداریم، مسابقات دوی کوهستان را غیرمتمرکز برگزار کردیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در پاسخ به این سوال که رشته کوهنوردی برای فعالیت مجوز دارد؟ گفت: فعالیت های ورزشی از نیمه خردادماه آزاد شد و در هر شهری براساس اعلام ستاد کرونا در آن استان و شهرستان اجازه فعالیت وجود دارد. کوهنوردی در فضای باز است و از زمانی که سالن های سرپوشیده ورزشی تعطیل شدند اغلب مردم به سمت کوهنوردی آمدند و با هجوم زیادی از علاقه مندان روبرو شدیم. نکته منفی این موضوع این بود که عمدتا به شکل گروهی و بدون رعایت پروتکل ها این فعالیت ها انجام شد. ما در پناهگاه ها و جان پناه ها از مردم خواستیم که برای حفظ سلامت خودشان مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

وی در خصوص برگزاری مسابقات داخل سالن شرح داد: ما همچنان اجازه برگزاری مسابقات داخل سالن را نداریم، ما برای اردوی انتخابی تیم ملی و مسابقات مقدماتی المپیک مجوز اخذ کردیم. برای نیمه دوم سال و زمستان برگزاری یکی از مراحل لیگ را داریم. مرحله اول را نتوانستیم مجوز بگیریم. امیدوار هستیم در نیمه دوم سال یخ نوردی را برگزار کنیم و مسابقات لیگ سنگ نوردی را هم برگزار کنیم و امیدواریم با از بین رفتن بیماری فعالیت های ورزشی ما به حالت قبل برشود.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در خصوص اینکه مسابقات دوی کوهستان هم قرار است در تاریخ 28 شهریورماه برگزار شود، گفت: مسابقات دوی کوهستان را ما به شکل غیرمتمرکز برگزار کردیم و از این فضای فاصله گذاری نفرات استفاده می کنیم و نفرات دیگر با هم استارت نمی زنند و کار هر ورزشکار به طور جداگانه انجام می شود، تایم آنها ثبت می شود و توسط داوران بررسی می شود و خوشبختانه فاصله گذاری به حد ایده آل است و تنها مسابقه ای بود که در فضای باز بود ما توانستیم به راحتی برگزار کنیم.

زارعی در خصوص مشکل کوهنوردانی است که بدون مجوز صعود کردند چه تصمیمی برای آنها گرفته شده است، گفت: ما مردم را تشویق می کنیم که از طریق باشگاه ها فعالیت کنند، هم آموزش می دهند و هم با رعایت پروتکل ها آنها را به کوه می برند. خانواده ها نباید به آنهایی که در فضای مجازی تبلیغ می کنند فرزندان شان را به کوه ببرند چون نه تخصص دارند و نه از حوادث جلوگیری می کنند. در صورتی که باشگاه ها با داشتن مجوز ادارات ورزشی افراد را ایمن به کوه می برند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1162

به "زارعی: هنوز مجوز برگزاری مسابقات داخل سالن را نداریم، مسابقات دوی کوهستان را غیرمتمرکز برگزار کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارعی: هنوز مجوز برگزاری مسابقات داخل سالن را نداریم، مسابقات دوی کوهستان را غیرمتمرکز برگزار کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید