رزم&zwnjحسینی: انحصار فراوری خودرو را با واردات می&zwnjشکنیم ، سیاست دولت عرضه کامل محصولات فولادی در بورس کالاست

به گزارش مجله مدیریت ناب، وزیر صمت گفت: در طرح واردات خودرو، درصدد شکسته شدن انحصار فراوری خودرو هستیم تا فضا برای فراوری بیشتر خودروسازان دولتی باز گردد.

رزم&zwnjحسینی: انحصار فراوری خودرو را با واردات می&zwnjشکنیم ، سیاست دولت عرضه کامل محصولات فولادی در بورس کالاست

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح واردات خودرو، درصدد شکسته شدن انحصار فراوری خودرو هستیم تا فضا برای فراوری بیشتر خودروسازان دولتی باز گردد. با اجرای این طرح، خودروسازان دولتی می توانند 50 درصد افزایش فراوری داشته باشند و به این ترتیب شاهد، کاهش قیمت خودرو خواهیم بود همچنان که در چند روز گذشته، شاهد کاهش قیمت ها بودیم.

وزیر صمت در خصوص نهاده های دامی هم گفت: در خصوص 5 نهاده دامی که دولت ارز 4 هزار و 200 تومانی به آن اختصاص داده به اندازه مناسب و احتیاج وزارت جهاد برای توزیع، نهاده وارد نموده و تحویل داده ایم.

رزم حسینی افزود: وظیفه اصلی وزارت صمت، تأمین نهاده دامی است و جهاد کشاورزی آن را تحویل و توزیع می نماید، اما در بخش توزیع برای اینکه حجم کالا بالا است ممکن است خطا هایی صورت بگیرد که مسئول پاسخگویی به آن، وزارت جهاد کشاورزی است.

وی گفت: وزارت صنعت بیش از مورد احتیاج وزارت جهاد کشاورزی و واحد های فراوری دام و طیور، نهاده وارد نموده و تحویل داده است.

وزیر صمت افزود: دو نرخی بودن ارز، باعث برخی ناهماهنگی ها و ایجاد فساد در این بخش شده است.

رزم حسینی گفت: وزارت صمت همکاری بسیار خوبی با کمیسیون های مالی مجلس دارد و برای تصمیمات مهم این وزارتخانه، حتماً با سه نهاد مهم تصمیم گیرنده در کشور که بخش خصوصی، کمیسیون های مجلس و دولت هستند هماهنگ هستیم.

وزیر صنعت در خصوص جلسه امروز کمیسیون مالی مجلس نیز افزود: این جلسه به دعوت نمایندگان بوده و بحث اصلی آن آنالیز شیوه نامه جدید عرضه فولاد است که در حال اجرای آن هستیم و باید آن را با قاطعیت ادامه دهیم تا قیمت فولاد متعادل گردد.

وی ادامه داد: از یک هفته گذشته قیمت ها متعادل تر شده و سیاست کلی دولت، این است که عرضه محصولات فولادی به طور کامل در بورس کالا باشد.

رزم حسینی گفت: در جلسه امروز، برخی نمایندگان در خصوص برخی از معادن کشور سوال داشتند که به برخی از سوالات آن ها پاسخ داده شد و برخی از نمایندگان هم که از جواب ما قانع نشدند قرار بر این شد تا معاونان ما برای بازدید از این معادن به شهرستان های مورد نظر بروند و نتیجه را گزارش دهند.

وی با اشاره به اینکه سیاست عمومی ما در بازار، این است که کالای مورد احتیاج را به حد کافی و احتیاج با اولویت کارخانه های فراوریی وارد کنیم، افزود: یکی از کار های بسیار خوبی که در بخش صادرات انجام شد برطرف تعهد صادر کنندگان از محل واردات کالا بود و همین امر باعث شد تا صادرات افزایش پیدا کند که در پی آن شاهد کاهش قیمت ها هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1317

به "رزم&zwnjحسینی: انحصار فراوری خودرو را با واردات می&zwnjشکنیم ، سیاست دولت عرضه کامل محصولات فولادی در بورس کالاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزم&zwnjحسینی: انحصار فراوری خودرو را با واردات می&zwnjشکنیم ، سیاست دولت عرضه کامل محصولات فولادی در بورس کالاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید