دیدار هیأت شرق لیبی با بشار اسد

به گزارش مجله مدیریت ناب، هیأتی از شرق لیبی که به دمشق سفر کرده است با رئیس جمهور سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

دیدار هیأت شرق لیبی با بشار اسد

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب، هیأتی از شرق لیبی به ریاست عبدالرحمن الأحیرش معاون نخست وزیر و عبدالهادی الحویج وزیر خارجه و همکاری بین المللی دولت شرق لیبی امروز دوشنبه با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کرد.

ریاست جمهوری سوریه گفت که در این دیدار آخرین تحولات سوریه و لیبی، نبرد این کشورها علیه تروریسم و دخالت های خارجی در آن بررسی و تأکید شد که آنچه در سوریه و لیبی رخ می دهد، اتفاق واحدی است.

در این دیدار همچنین تأکید شد که جنگ علیه تروریسم تنها نبرد دو کشور سوریه و لیبی نیست به خصوص اینکه این جنگ سرنوشت منطقه در مواجهه با طرح هایی که برخی کشورها در صدد تحمیل آن بر منطقه هستند، را مشخص می کند و از جمله این کشورها و طرف ها نیز نظام اردوغان است که سیاست های آن بر استفاده از تروریسم به منظور تحقق منافع سیاسی متکی است و همین امر به عامل اصلی برای برهم زدن ثبات منطقه تبدیل شده است.

دو طرف همچنین تقویت همکاری دوجانبه در تمامی زمینه ها از جمله افتتاح دفاتر نمایندگی دیپلماتیک دو کشور به عنوان نخستین گام و بهبود روابط بین دو ملت برادر را بررسی کردند.

از سوی دیگر وزارت اطلاع رسانی سوریه گفت که سفارت لیبی فردا سه شنبه (13 اسفند) فعالیت خود را مجددا آغاز خواهد کرد.

این نهاد سوری خبر داد که در جریان بازگشایی سفارت طبرق در دمشق، یک هیئت از دولت موقت طبرق نیز حضور خواهند داشت.

ولید المعلم وزیر خارجه سوریه روز گذشته با عبدالهادی الحویج وزیر خارجه و همکاری بین المللی در دولت موقت شرق لیبی، یادداشت تفاهمی را برای بازگشایی مقر هیئت های دیپلماتیک و کنسولگری دو کشور امضا کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 799

به "دیدار هیأت شرق لیبی با بشار اسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار هیأت شرق لیبی با بشار اسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید