دستور مهم روحانی به دژپسند درباره بورس

به گزارش مجله مدیریت ناب، اقتصادنیوز : رئیس جمهور وزیر اقتصاد را ملکف به ادامه فروش سهام و دارایی های مازاد و اوراق بدهی کرد.

دستور مهم روحانی به دژپسند درباره بورس

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، حسن روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت: فرصتی برای دولت آینده آمریکا پیش آمده که اشتباهات گذشته را جبران کند و با احترام به قواعد دنیای به جهت پایبندی تعهدات بین المللی بازگردد. ایران همیشه به تعهدات درصورت رعایت مسئولانه از سوی همه طرف ها پایبند بوده و تعامل سازنده با دنیا را به عنوان راهبرد می داند.

وی اضافه کرد: زمان آن است که در سایه همکاری و هم افزایی ایران و همسایگان، شاهد ارتقاء امنیت و توسعه در منطقه باشیم و جهت ثبات و رشد اقتصادی با قوت و سرعت هرچه بیشتر پیموده گردد.

رییس جمهور تاکید نمود: در شرایط رو به بهبود اقتصادی، دولت با اتخاذ سیاست های متناسب اقتصادی و کنترل و راهنمایی نقدینگی به سمت فراوری و توسعه سرمایه گذاری، حفظ ارزش پول ملی و یاری به فراوری ملی و رشد اقتصادی را با قوت دنبال می نماید.

روحانی همچنین فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد را مکلف کرد در راستای ارتقای انضباط اقتصادی و بودجه ای، فروش سهام و دارایی های مازاد دولتی و انتشار اوراق بدهی طبق برنامه مصوب ادامه دهد.

به گزارش تسنیم، لازم به ذکر است در حالی حسن روحانی فرهاد دژپسند را مکلف به ادامه فروش سهام و دارایی های مازاد دولتی نموده است که با توجه به شرایط کنونی بازار سرمایه بعید بنظر می رسد که وزیر اقتصاد توفیقی در انجام این تکلیف داشته باشد.

این در حالی است که به باور کارشناسان دستور رئیس جمهور به وزیر اقتصادش مبنی بر تداوم واگذاری سهام و دارایی های دولت آن هم در شرایط بد بازار سهام، به نوعی برطرف تکلیف و توصیه ای زبانی در راستای خصوصی سازی است یا این که می توان نیمه پر این لیوان را دید و قرار است بازار سرمایه به فرایند متعادل و رو به رشد خود بازگردد تا این تکلیف ادا گردد!

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1250

به "دستور مهم روحانی به دژپسند درباره بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور مهم روحانی به دژپسند درباره بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید