خبرنگاران شکارچیان میش ماده در زنجان دستگیر شدند

به گزارش مجله مدیریت ناب، زنجان - خبرنگاران - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: 2 شکارچی متخلف که مبادرت به شکار یک راس میش وحشی ماده نموده بودند از سوی محیط بانان دستگیر شدند.

خبرنگاران شکارچیان میش ماده در زنجان دستگیر شدند

حسین آبسالان شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، اضافه نمود: این 2 شکارچی خاطی که بومی منطقه بودند در منطقه امن قره بوق واقع در پناهگاه حیات وحش انگوران از توابع شهرستان ماهنشان، دست به شکار این گونه جانوری شاخص زده بودند.

وی گفت: محیط بانان که در حال گشت و کنترل منطقه بودند این شکارچیان متخلف را در حین شکار مشاهده نموده و متخلفین که خود را یک قدمی دستگیری دیدند برای فرار از دست قانون از محل متواری شدند که پس از مدتی تعقیب و گریز در نهایت از سوی ماموران یگان حفاظت محیط زیست منطقه در دام گرفتار شدند.

آبسالان اضافه نمود: لاشه یک راس میش وحشی ماده، یک قبضه سلاح شکاری برنو دوربین دار قاچاق و یک قبضه سلاح شکاری ته پر متعلق به غیر و مقداری سایر ادوات شکار از این 2 شکارچی متخلف و غیرمجاز به دست آمد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه شکار هر راس قوچ (نر) 250 میلیون ریال و میش (ماده) 750 میلیون ریال جریمه دارد که متخلفین باید آن را به عنوان ضرر و زیان به طبیعت و حیات وحش به حساب محیط زیست واریز نمایند.

آبسالان اضافه نمود: این شکارچیان غیرمجاز پس از تکمیل پرونده و واریز جریمه به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی این شهرستان معرفی شدند تا قاضی رسیدگی نماینده به پرونده از جنبه عمومی جرم نیز رای و نظر دهد.

به گزارش خبرنگاران، این پناهگاه، زیستگاه مناسبی برای قوچ و میش ارمنی و پازن (بز کوهی) و دیگر گونه های جانوری ازجمله خرس قهوه ای، روباه معمولیی، سیاه گوش، سمور سنگی، کبک دری و چیل، باقرقره، سار، دال، شاه بوف، غاز خاکستری، تنجه، آنقوت، حواصیل، خوتکا، اگرت عظیم، افعی زنجانی، لاک پشت افغانی و ماهیانی چون سفید رودخانه ای، سس، زرده پر و اسبله است.

پناهگاه حیات وحش انگوران در جنوب شرق منطقه حفاظت شده انگوران واقع شده و از سال 1349 به حفاظت درآمده و از سال 1354 نیز به پناهگاه حیات وحش تبدیل شده و دارای مساحت 29 هزار و 833 هکتاری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1268

به "خبرنگاران شکارچیان میش ماده در زنجان دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شکارچیان میش ماده در زنجان دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید