حفر چاه، جان جوان 18 ساله افغانستانی را گرفت

سخنگوی آتش نشانی شهر تهران از فوت یک جوان 18 ساله افغانستانی حین حفر چاه در منطقه شهرک غرب اطلاع داد.

حفر چاه، جان جوان 18 ساله افغانستانی را گرفت

جلال ملکی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه روز گذشته ساعت 15:42 یک سانحه گرفتار شدن داخل چاه در شهرک غرب بلوار دریا به سامانه آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شده است، گفت: بعد از این حادثه دو ایستگاه به محل اعزام می شوند. محل حادثه یک ساختمان 5 طبقه بود که مراحل پایانی ساخت خود را طی می کرد و هنوز به مرحله بهره برداری و کاربری نرسیده بود.

وی اظهار کرد: در رمپ طبقه منفی یک و در کنار رمپ، اتاقک کوچک حدودا 6 متری وجود داشت و داخل آن یک چاه به عمق 7 تا 8 متر حفر شده و کارگران داخل آن مشغول کار بودند. بخش زیادی از دیواره این چاه یکباره تخریب شده و کارگری که در انتهای چاه مشغول کار بود، زیر مقدار زیادی خاک مدفون می گردد.

سخنگوی آتش نشانی شهر تهران توضیح داد: زمانیکه آتش نشانان به محل حادثه رسیدند، حدود 6 متر خاک روی این فرد ریخته شده بود و با توجه به اینکه خاک این بخش بسیار لغزنده و سست بود، حتی مقابل چشم آتش نشانان نیز ریزش می کرد. آتش نشانان عملیات مقاوم سازی و ایمن سازی دیواره ها را شروع کردند و بعد از مدتی آواربرداری پیروز شدند به بخشی از بدن این کارگر که یک مرد جوان 18 ساله افغانستانی بود، برسند.

ملکی اضافه کرد: بلافاصله با دستگاه هایی که به همین منظور در اختیار آتش نشانان است هوارسانی به این فرد شروع شد و مجددا عملیات آواربرداری در آن شرایط حساس ادامه پیدا کرد. بعد از عملیات، این فرد از محل خارج شده و تحویل عوامل اورژانس داده شد، اما تعیین شد در همان لحظات اولیه این فرد به دلیل آوار شدن حجم زیاد خاک جان خودش را از دست داده است.

وی با بیان اینکه سپس محل حادثه ایمن سازی شد و آتش نشانان محل را تحویل عوامل انتظامی و مالکان دادند، گفت: از عزیزانی که قصد دارند چاهی را حفر نمایند یا هر کاری را از جمله عمیق تر کردن، لایروبی، خارج کردن یا نصب کردن تجهیزات برقی روی چاه و ... انجام دهند، حتما از افرادی که تخصص دارند و مقنی هستند استفاده نمایند تا تجربه لازم را داشته باشند. علت این حادثه نیز از سوی کارشناسان آنالیز خواهد شد.

خبرنگار: پریشاد احمدی/دبیر خبر: منیره کربلایی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 خرداد 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 130

به "حفر چاه، جان جوان 18 ساله افغانستانی را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفر چاه، جان جوان 18 ساله افغانستانی را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید