حداکثر توان کشور برای رعایت پروتکل های بهداشتی در کنکور استفاده شود

به گزارش مجله مدیریت ناب، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که برگزاری کنکور در موعد مقرر به صلاح است، گفت که باید از حداکثر توان کشور برای رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکور استفاده کرد.

حداکثر توان کشور برای رعایت پروتکل های بهداشتی در کنکور استفاده شود

همایون سامه یح در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: رییس مجلس شورای اسلامی از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خواست که درباره برگزاری کنکور نظر کارشناسی اش را اعلام کند پاسخ مرکز پژوهش ها این بود که به هیچ عنوان تعویق آزمون سراسری جایز و به صلاح نیست و این نظر بسیاری از کنندگان مجلس شورای اسلامی هم محسوب می شود. دلایل مختلفی همچون شرایط مشمولان اعزام سربازی و یا سردتر شدن هوا وجود دارد.

وی ادامه داد: البته ابتدا وزرای بهداشت و علوم اعلام کردند که کنکور به تعویق می افتد و ما به احترام تصمیم آنها سکوت کردیم ولی در فاصله یک روز نظر تغییر کرد و گفتند که کنکور در موعد مقرر انجام می شود. این روال تصمیم گیری های متناقض توهین به مردم است البته که ما در نهایت معتقدیم برگزاری کنکور در موعد مقرر به صلاح کشور است. تا وقتی هوا گرم است باید کنکور انجام شود چون شرایط شیوع ویروس کرونا با سردتر شدن هوا بدتر خواهد شد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در تصمیم اولیه درباره تعویق کنکور وزارت علوم فرصت یک ماهه برای ایجاد تمهیداتی جهت رعایت پروتکل های بهداشتی را درخواست کرده بود که ما فکر می کنیم وزارت علوم به تنهایی توان این کار را ندارد لذا باید حداکثر توان کشور جهت رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکور به کار گرفته شود و همه نهادها به میدان آیند.

سامه یح در توضیح اقدامات ضروری در رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار کرد: باید فاصله بین صندلی ها دو متر باشد و از هرگونه ازدحام جلوگیری شود نه این که داوطلبان بیرون از مراکز آزمون بدون ماسک و یا حتی با ماسک دور همدیگر جمع شده و تجمع کنند که این خطرناک است همچنین باید از حضور والدین در مراکز آزمون جلوگیری شود، چون هرگونه تراکم جمعیتی مشکل ساز خواهد بود، داوطلبان هم طبق روال گذشته از دو ساعت قبل در مراکز مربوطه حضور پیدا کنند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متعهد به تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای داوطلبان کنکور سراسری شده است اگر کسی حساسیت بیشتری دارد همراه خود شیلد بیاورد، امیدواریم این کنکور بدون مشکل برگزار شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 1120

به "حداکثر توان کشور برای رعایت پروتکل های بهداشتی در کنکور استفاده شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداکثر توان کشور برای رعایت پروتکل های بهداشتی در کنکور استفاده شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید