تایمز انگلیس: ترزا می احتمالا فردا استعفای خود را اعلام می کند

به گزارش مجله مدیریت ناب، یک روزنامه انگلیسی بدون افشای منبع خود گزارش کرد که احتمالاترزا می، روز جمعه (فردا) استعفای خود را از سمت نخست وزیری انگلیس اعلام خواهد کرد.

تایمز انگلیس: ترزا می احتمالا فردا استعفای خود را اعلام می کند

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب، در پی شکست مذاکرات نخست وزیر انگلیس با رهبر حزب مخالفان کارگر درباره توافق برگزیت، روزنامه انگلیسی تایمز گزارش کرد که ترزا می نخست وزیر انگلیس احتمالاً فردا (جمعه) استعفای خود را اعلام می کند.

28 اردیبهشت ماه، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت گزارش کرد، شکست مذاکرات ترزا می نخست وزیر بریتانیا با رهبر حزب رقیب برای جلب موافقت حزب کارگر با توافق برگزیت، موج نقدها هم حزبی هایش را به دنبال داشت و بسیاری خواهان استعفای هرچه سریع تر او شدند. (جزئیات بیشتر)

کوربین پس از 6 هفته مذاکره با دولت انگلیس به طور غیرمنتظره ای از گفت وگوها خارج شد و گفت: تا آنجا که امکان داشت پیش رفتیم و دو حزب در پر کردن فاصله های سیاسی ناتوان بودند.

بنا بر گزارش روزنامه تایمز، می شب گذشته (چهارشنبه) با فشارها برای کناره گیری از سمت نخست وزیر انگلیس مقابله کرد و تأکید داشت که امروز را به مبارزه برای انتخابات اروپا تخصیص خواهد داد.

همپیمانان نخست وزیر انگلیس با اینحال اعلام کرده اند که می بعد از دیدار با گراهام برادی رئیس کمیته 1992 متشکل از نمایندگان محافظه کار، استعفای خود را اعلام خواهد کرد.

پیش از این اواخر اردیبهشت ماه، برادی تأکید کرده بود که ترزا می باید خیلی زود زمان دقیقی را برای کناره گیری از قدرت تعیین و اعلام کند.

بر اساس این گزارش، می تا زمانیکه جانشین وی در یک فرایند دو مرحله ای که طبق آن دو نامزد نهایی با رأی 125 هزار عضو حزب محافظه کار روبرو هستند، انتخاب شود، در سمت خود بعنوان نخست وزیر انگلیس باقی خواهد ماند.

در ماه مارس سال جاری میلادی، می به امید جلب حمایت محافظه کارانی که با طرح پیشنهادی وی در خصوص برگزیت مخالف بودند، گفت که اگر توافق برگزیت که تا آن زمان دو بار در مجلس شکست خورده بود، برای بار سوم در مجلس انگلیس به تصویب درآید، از سمت خود استعفا می کند.

پیش از این نیز، نخست وزیر انگلیس وعده داده بود که قبل از برگزاری انتخابات بعدی که در سال 2022 برگزار می شود، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

در سال 2016 دولت انگلیس طی یک همه پرسی موظف شد طی یک برنامه زمان بندی، سال 2018 از اتحادیه اروپا خارج شود. اما ترس از عواقب اقتصادی و سیاسی آن موجب شد دولت ترزا می تلاش کند برای اجرای تدریجی برگزیت با اتحادیه اروپا توافق نامه ای را امضا کند. اما این توافق نامه پس از چندبار اصلاح نیز نتوانست در مجلس انگلیس رأی بیاورد و خروج این کشور از اتحادیه اروپا هم چنان در هاله ای از سردرگمی واقع شده است.

سران اتحادیه اروپا ماه گذشته در جلسه خود در بروکسل با درخواست انگلستان برای تمدید ضرب الأجل خروج این کشور از اتحادیه، موافقت کرده اند.

بسیاری بر این باورند که برگزیت بزرگ ترین بحران خارجی دولت انگلیس از زمان جنگ جهانی دوم است.

نتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 204

به "تایمز انگلیس: ترزا می احتمالا فردا استعفای خود را اعلام می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایمز انگلیس: ترزا می احتمالا فردا استعفای خود را اعلام می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید