بطحایی: سیل به 1500 مدرسه آسیب زده است، مشکل اعتباری برای نوسازی و بازسازی نداریم

وزیر آموزش و پرورش گفت: در سیل اخیر در سطح کشور حدود 1500 مدرسه بین 20 تا 70 درصد آسیب دیده است و80 مدرسه از این تعداد نیز تخریب شده و قابل استفاده نیست که به لطف خدا از نظر تأمین منابع بازسازی مسئله ای وجود ندارد.

بطحایی: سیل به 1500 مدرسه آسیب زده است، مشکل اعتباری برای نوسازی و بازسازی نداریم

به گزارش خبرنگاران، سید محمد بطحائی شامگاه چهارشنبه 28 فروردین در حاشیه بازدید از مدارس آسیب دیده سیل اخیر در شیراز، با اشاره به حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس، گفت: حجم خسارت سیل به مدارس شیراز مجدداً آنالیز شده و با همراهی نمایندگان مجلس، اعتبارات عمرانی به این فضاها اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه سال جاری خیز بلندی برای استاندارد و مناسب سازی فضاهای آموزشی آسیب دیده برداشته می گردد، گفت: جبران خسارات وارده به فضاهای آموزشی و پرورشی آسیب دیده از سیل اخیر در کشور اولویت است.

وی گفت: در این راستا همچون گذشته از حمایت خیرین که همیشه به آموزش و پرورش یاری نموده اند و تعهدات بسیار خوبی را قبول نموده اند بهره مندیم، چنانچه هم اکنون نیز جمعی از این خیرین در استان های خوزستان و لرستان تعهدات بسیار خوبی را پذیرفته اند.

بطحائی گفت: امید است بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که دانش آموزان مهر 98 در مدارس تازه ساخته شده و بازسازی شده مشغول به تحصیل شوند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در خصوص مدارس تخریبی و غیر قابل بازسازی نیز در صورت تأخیر در آماده سازی این مدارس، امکان فراهم کردن زمینه تحصیل دانش آموزان در مهر ماه در فضاهای موقت همچون کانکس پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 18 تیر 1398 شناسه مطلب: 176

به "بطحایی: سیل به 1500 مدرسه آسیب زده است، مشکل اعتباری برای نوسازی و بازسازی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بطحایی: سیل به 1500 مدرسه آسیب زده است، مشکل اعتباری برای نوسازی و بازسازی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید