برگ برنده بغداد برای اخراج نظامیان آمریکایی از عراق چیست؟

تحلیل گر سیاسی عراق با اشاره به اینکه نقضهای مکرر حاکمیت عراق از سوی آمریکا، بزرگترین برگ برنده بغداد برای اخراج نظامیان آمریکایی است، خواهان پیگیری بین المللی این امر شد و اطمینان داد که بغداد برنده این پرونده خواهد بود.

برگ برنده بغداد برای اخراج نظامیان آمریکایی از عراق چیست؟

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امیر عبدالمنعم الساعدی تحلیلگر سیاسی عراق، درباره نحوه اعمال فشار بر واشنگتن برای خارج کردن نیروهایش از خاک عراق، گفت که بغداد برای تحقق این امر، برگ برنده دارد و نیازی به توسل به زور نیست.

الساعدی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه شرح داد: بغداد برای اخراج نیروهای خارجی دارای برگ برنده است و به وسیله مراجعه به شورای امنیت و سازمان ملل و حتی ارائه دادخواست قضایی علیه دولت آمریکا یا نیروهای ائتلاف بین المللی، با استناد به نقض های مکرر حاکمیت این کشور و طرح مصوب جدید مجلس عراق در این باره، می تواند به هدف خود برسد.

الساعدی گفت: عراق کشوری است که تحت قیمومیت بین المللی قرار ندارد لذا کلیه راه های [دیپلماتیک و سیاسی] برای اخراج نیروهای آمریکایی، برای او باز است. مشروط به اینکه از شخصیت های دیپلماتیک قوی و توانمند در مذاکره و توافق در شورای امنیت و سازمان ملل استفاده کند.

این تحلیلگر سیاسی، درباره استفاده از شیوه های نظامی و توسل به زور علیه نیروهای آمریکایی در خاک عراق هشدار داد و گفت که این اقدام، کشور را به تهدیدی برای صلح جهانی تبدیل خواهد نمود و موجب خواهد شد و محتمل است که بار دیگر تحریم و ذیل بند هفت منشور سازمان ملل قرار گیرد و این امر، شرایط را از آن چیزی که هست، بدتر خواهد نمود.

بند هفت منشور سازمان ملل به شورای امنیت اجازه می دهد علیه کشورهای که از این شورا تبعیت نمی نمایند اقدامات مختلفی به کار بگیرند، از تحریم گرفته تا دخالت نظامی.

از سال 1990 میلادی که عراق با حمله نظامی به کویت، این کشور را اشغال کرد، تحت بند 7 منشور سازمان ملل نهاده شد اما انتها به طور نهایی در سال 2017 از این بند رهایی یافت.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 12 اسفند 1398 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 710

به "برگ برنده بغداد برای اخراج نظامیان آمریکایی از عراق چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگ برنده بغداد برای اخراج نظامیان آمریکایی از عراق چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید