با دستور وزیر آموزش و پرورش؛ پرداخت 17، 5 درصد فوق العاده ویژه به معلمان، بخشنامه معلم تمام وقت ابلاغ شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، بطحایی بخشنامه اضافه تدریس معلمان به نام معلم تمام وقت را به استان های کشور ابلاغ کرد.

با دستور وزیر آموزش و پرورش؛ پرداخت 17، 5 درصد فوق العاده ویژه به معلمان، بخشنامه معلم تمام وقت ابلاغ شد

به گزارش ، بخشنامه اضافه تدریس معلمان از سوی سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش ابلاغ شده است و در این بخشنامه آمده است:

شورای حقوق و دستمزد در جلسه مورخ 27 شهریور 97 به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش 6 ساعت تدریس موظف شاغلان مشاغل دبیر و هنرآموزش با 30 ساعت تدریس در هفته با پرداخت 17/5 درصد فوق العاده ویژه، موضوع بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای تصویب نامه مورخ 15 بهمن 1393 هیئت وزیران موافقت نموده و مقتضی است مراتب ذیل مد نظر قرار گیرد:

1- براساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور ساعات موظف هفتگی دبیران و هنرآموزان کماکان 24 ساعت در هفته است.

2- دبیران و هنرآموزانی که تمایل دارند برای ساعت تدریس اضافی و جبران حق الزحمه به جای دریافت وجوه حق التدریس از فوق العاده ویژه مورد اشاره استفاده نمایند مشمول 30 ساعت تدریس در هفته خواهند شد و به منظور جبران خدمات آنان 17.5 درصد فوق العاده ویژه موضوع بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری در احکام کارگزینی آن ها برقرار می شود.

3- به دلیل اختیاری بودن موضوع، معلمانی که از فوق العاده مذکور استفاده نمی نمایند جبران حق الزحمه آن ها کماکان با پرداخت حق التدریس انجام می پذیرد.

4- فوق العاده مذکور مشمول کسور بازنشستگی بوده و در معین حقوق بازنشستگی و وظیفه و سایر پرداخت های قانونی مربوط نیز قابل محاسبه است.

5- دبیران و هنرآموزان متقاضی برخوردای از فوق العاده ویژه مذکور باید حداقل 5 سال امکان ادامه خدمت تا رسیدن به شرایط بازنشستگی تکلیفی موضوع تبصره های 2 و 3 ماده 102 قانون مدیریت خدمات کشوری را داشته باشند.

6- دبیران و هنرآموزانی که براساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور با داشتن 20 سال سابقه تدریس یا مدیریت یا معاونت یا رسیدن به سن 50 سالگی مشمول 4 ساعت تقلیل تدریس هفتگی شده و یا می شوند چنانچه به میزان 30 ساعت در هفته به امر تدریس اشتغال داشته باشند برخورداری آنان در صورت تمایل از فوق العاده ویژه بلامانع است.

7- جبران تدریس بیش از 6 ساعت یا کمتر از آن در هفته کماکان به صورت حق التدریس قابل پرداخت خواهد بود.

8- این شیوه نامه از تاریخ اول مهر 97 قابل اجرا است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 135

به "با دستور وزیر آموزش و پرورش؛ پرداخت 17، 5 درصد فوق العاده ویژه به معلمان، بخشنامه معلم تمام وقت ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با دستور وزیر آموزش و پرورش؛ پرداخت 17، 5 درصد فوق العاده ویژه به معلمان، بخشنامه معلم تمام وقت ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید