اگر وزارت ارتباطات از کلاهبردار بودن شرکت های ارزش افزوده خبر داشت؛ چرا نامه و مستنداتی درخصوص این تخلفات دریافت نکردیم؟

به گزارش مجله مدیریت ناب، وزارت ارتباطات از تخلف گسترده و 90 درصدی حداقل 500 شرکت فعال ارزش افزوده خبر داده ولی اسناد تخلف را به قوه قضاییه ارسال نکرده است. موردی که ارسال شده محدود و مربوط به سال گذشته و ارتباطی با ادعای اخیر ندارد.

اگر وزارت ارتباطات از کلاهبردار بودن شرکت های ارزش افزوده خبر داشت؛ چرا نامه و مستنداتی درخصوص این تخلفات دریافت نکردیم؟

به گزارش گروه اجتماعی مجله مدیریت ناب، در پی طرح ادعایی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون ارائه اطلاعاتی در مورد شرکت های ارزش افزوده به دستگاه قضایی، جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور بیان نمود: موضوع عنوان شده ارتباطی با جوابیه ساعتی پیش ندارد. سال گذشته پنج شرکت متخلف توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شده است که پرونده این موضوع در حال رسیدگی است .

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور اعلام نمود: با توجه به اینکه برای احراز تخلفات باید ادله موجود فنی مورد آنالیز قرار گیرد، احتیاج به آنالیز تخصصی داریم، آنچه که از سوی وزارت ارتباطات اعلام شده ادعای تخلف گسترده و 90 درصدی حدود 500 شرکت است که با توجه به معرفی پنج شرکت آن هم در سال گذشته از سوی این وزارتخانه، این پنج شرکت، 90 درصد شرکت های مذکور نیست و بسیار کمتر است. چیزی که عنوان و بر آن تاکید هم می شود این است اسناد تخلفات ادعایی 90 درصدی را ارسال نمایید.

وی گفت: درخواست روشن این است مستندات تخلفات ادعایی هرچه زودتر ارائه شود این مستندات هم مربوط به همین موضوع ادعا شده باشد اگر واقعا مستنداتی وجود دارد که 90 درصد این 500 شرکتی که اعلام شده تخلفات گسترده ای دارند، قطعا پس از آنالیز فنی و جمع آوری مستندات، مورد آنالیز و برخورد قضایی فوری قرار می دهیم.

وی ادامه داد: نکته دیگر این است که در آن موقع که که نامه معرفی پنج شرکت ارسال شده پیامک تایید دو مرحله ای وجود نداشته و امکان اینکه افراد بدون اطلاع عضو این سرویس ها شوند بیشتر بوده، اما از آن موقعی که پیامک تایید دو مرحله ای فعال شده است بعد از آن چه مستنداتی در مورد این موضوع وجود دارد، این نکته حائز اهمیتی است.

جاویدنیا توضیح داد: سئوال اینجاست که اگر وزارت ارتباطات در همان زمان به کلاهبردار بودن شرکت های ارزش افزوده پی برده بوده چرا نامه و مستنداتی درخصوص این تخلفات 90 درصدی 500 شرکت فعال این حوزه دریافت نکردیم.

البته تعداد این شرکتها تا 700 شرکت و اشتغال ایجاد شده آنها حدود 30 هزار نفر اعلام شده است که دستور داده شده است تعداد دقیق این شرکتها و تعداد شاغلان آنها به همراه مستندات تخلفاتشان ارسال شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 513

به "اگر وزارت ارتباطات از کلاهبردار بودن شرکت های ارزش افزوده خبر داشت؛ چرا نامه و مستنداتی درخصوص این تخلفات دریافت نکردیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر وزارت ارتباطات از کلاهبردار بودن شرکت های ارزش افزوده خبر داشت؛ چرا نامه و مستنداتی درخصوص این تخلفات دریافت نکردیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید