انگلیس با قدرت گیری مجدد طالبان بار دیگر وارد افغانستان خواهد شد

به گزارش مجله مدیریت ناب، خبرنگاران: رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس در آستانه خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفت: چنانچه طالبان در افغانستان قدرت بگیرند؛ انگلیس نیز بار دیگر وارد این کشور خواهد شد.

انگلیس با قدرت گیری مجدد طالبان بار دیگر وارد افغانستان خواهد شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیریت ناب به نقل از افغانستان رو، ژنرال سر پیتر وال رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس در آستانه خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفت: چنانچه طالبان در افغانستان قدرت بگیرند؛ انگلیس نیز بار دیگر وارد این کشور خواهد شد.

ژنرال وال در گفت وگو با روزنامه دیلی تلگراف گفت: انگلیس در آستانه خروج از افغانستان واقع شده است اما در صورت قدرت گیری مجدد گروه طالبان و القاعده، به کوشش خود در جنگ با تروریسم در این کشور ادامه خواهد داد.

وی تاکید نمود: قرار است کشورهای غربی تاپایان امسال میلادی نیروهای جنگی خود را از افغانستان خارج نمایند و نیروهای امنیتی افغان که توانایی لازم برای حفظ امنیت را دارند تمام مسئولیت های امنیتی را به عهده خواهند گرفت.

رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس اعلام کرد: پیروزیت نیروهای امنیتی افغانستان در برقراری امنیت طی برگزاری پیروز 2 انتخابات گذشته این کشور توانایی آن ها را نشان می دهد.

به گفته مقامات وزارت دفاع انگلیس 4100 نظامی این کشور در افغانستان به سر می برند و تعدادی از این نیروها پس از سال 2014 نیز برای انجام ماموریت آموزشی باقی خواهند ماند.

از شروع عملیات نیروهای انگلیسی در اکتبر 2001 تاکنون در افغانستان،453 سرباز این کشور کشته شده اند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 547

به "انگلیس با قدرت گیری مجدد طالبان بار دیگر وارد افغانستان خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس با قدرت گیری مجدد طالبان بار دیگر وارد افغانستان خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید