استانی شدن انتخابات مجلس انگیزه مردم را برای شرکت در انتخابات کاهش می دهد

به گزارش مجله مدیریت ناب، نماینده مردم کاشان در مجلس گفت: استانی شدن انتخابات می تواند انگیزه مردم شهرها و شهرستان ها را برای مشارکت در انتخابات کاهش دهد.

استانی شدن انتخابات مجلس انگیزه مردم را برای شرکت در انتخابات کاهش می دهد

سید جواد ساداتی نژاد در گفت وگو با مجله مدیریت ناب، درباره مزایا و معایب طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب گفت: کسانی که موافق طرح استانی شدن هستند احساس می نمایند این طرح موجب کاهش مطالبات محلی و مراجعات در حوزه های محلی خواهد شد و نماینده می تواند به مسائل کلی رسیدگی کند، در حالی که این طرح در عمل این هدف را برآورده نخواهد کرد.

این عضو فراکسیون ولایی مجلس اضافه نمود: هنگامی که انتخابات استانی گردد، مطالبات از سطح محلی نماینده فراتر می رود، لذا این موضوع حجم مطالبات و مراجعات را دچار مشکل می نماید که برای توجه به این دغدغه باید راه های دیگری را مدنظر قرار دهیم تا نماینده بهتر بتواند به وظایف اصلی خود رسیدگی کند.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: متولی مسائل اجرایی قوه مجریه است و قوه مقننه وظیفه قانون گذاری دارد، عدم دسترسی به بخش اجرایی بار توجه به مطالبات را به سوی نماینده سرریز می نماید، در حالی که وظیفه نماینده قانون گذاری است، وقتی نماینده وارد حوزه اجرا می گردد، وظیفه قانون گذاری و نظارت دستخوش اختلالاتی خواهد شد. پس استانی شدن انتخابات نمی تواند این موضوع را حل نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mnab.ir شناسه مطلب: 132

به "استانی شدن انتخابات مجلس انگیزه مردم را برای شرکت در انتخابات کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استانی شدن انتخابات مجلس انگیزه مردم را برای شرکت در انتخابات کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید