اتصال برق، عامل احتمالی آتش سوزی نوتردام

پلیس فرانسه معتقد است که یک اتصال کوچک برق احتمالا عامل آتش سوزی اخیر در کلیسای نوتردام پاریس بوده است.

اتصال برق، عامل احتمالی آتش سوزی نوتردام

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پلیس قضایی فرانسه اعلام کرد که گروهی که بر روی دلیل آتش سوزی کلیسای نوتردام کار می کنند معتقدند که یک اتصال کوچک برق، می تواند عامل آتش سوزی در این بنا باشد.

بنابر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یکی از مقامات که نامش فاش نشد گفت که محققان هنوز اجازه حضور در این بنا را بنابر دلایل امنیتی نمی دهند و به دلیل احتمال فروپاشی، بخش هایی از دیوار با تخته های چوب نگه داشته شده است.

همچنین دادستانی پاریس اعلام کرده که تحقیقات درباره عامل آتش سوزی ادامه دارد و روز پنجشنبه با حدود 40 نفر در این زمینه گفت وگو شده است.

مقامات فرانسه هم از اقدامات آتش نشانان مبنی بر فعالیت چند ساعته برای مهار آتش سوزی و جلوگیری از آسیب رسیدن به بقیه ساختمان تقدیر کردند.

کلیسای نوتردام که آغاز ساخت آن به سال 1163 میلادی باز می گردد، در جریان جنگ های جهانی نیز از آسیب مصون مانده بود، عصر روز دوشنبه دچار آتش سوزی شد. مقام های فرانسوی اعلام کردند که آتش، گنبد، سقف و دستکم یکی از پنجره های بزرگ کلیسا را به کلی نابود کرده اما آثار تاریخی و هنری موجود در این ساختمان پیش از سرایت آتش به محل نگهداری آن ها، از کلیسا خارج شد.

این کلیسا از نمادهای اصلی پایتخت فرانسه به شمار می آید و به همین دلیل آتش سوزی در این ساختمان واکنش های گسترده ای در جهان داشت.

انتهای پیام/م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 18 تیر 1398 شناسه مطلب: 177

به "اتصال برق، عامل احتمالی آتش سوزی نوتردام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال برق، عامل احتمالی آتش سوزی نوتردام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید